Publicite

A janë shqiptarët një prej 12 fiseve të zgjedhura?

Shkruan: Ferdinand VELIU Nëse bota do mësojë të vërtetën për shqiptarët atëherë historia botërore do të shkruhet ndryshe. Në foto është Dhje...Shkruan: Ferdinand VELIU

Nëse bota do mësojë të vërtetën për shqiptarët atëherë historia botërore do të shkruhet ndryshe. Në foto është Dhjetë Frankshi i cili daton në Maj 1905,ky emetim është rreth shtatë vite para shpalljes se pavarsisë hedh dritë më shumë se të gjithë librat e historisë mbas kësaj date të marra së bashku.

Qarqe të caktuara europiane antishqiptare qëllimisht kanë bërë shkatërrimin e historisë të një prej 12 fiseve të përzgjedhur.Çfarë fshihte Aleksandri, Pirro, Bardhyli, Teuta, Skëndërbeu pse ky komb di kaq shumë pak për historinë.

Pse shumë prej Perandorëve romakë dhe Papëve vinin nga ky popull,Kush e zhduku yllin e Davidit nga flamuri më i vjetër në botë.

Pse kombe të ndryshëm kanë mijra fjalë nga shqipja e vjetër në gjuhët e tyre.Çfarë flitet në librin e shënjtë që papët i dorëzojnë njëri tjetrit.Pse të gjithë kanë frikë nga hakmarrja profetike e cila çon në ndërtimin e rendit të ri botëror.

Pse “të zgjedhurit”gradualisht po rregullojnë formën fillestare të Fisit të zgjedhur i cili quhej “Njerzit e Artë”9 (Arianët) Përshkak të pastërtisë dhe bukurisë.Pse përkthimi i leksikor i kësaj fjale përkon çuditërisht me emrin Ilir?

Pse shumë sundimtarë në Amerikë,Afrikë,Azi,Europë zgjidhnin drejtues në vëndin ku Lind Dielli.(Argjentinë,Egjipt,Turqi,Itali,Vatikan,Arabi etj).

Pse raca e zgjedhur ngjall frikë të përhershme tek të ardhurit inferiorë.Pse urdhëruan prishjen e objekteve të kultit si mbartëse të dëshmive që do hidhnin dritë në shekuj.

Çfarë fshihet në nëntokën e të zgjedhurve dhe pse ka qënë kaq e ngadaltë nxjerrja e tyre në dritë.A ka qënë shkruar shqipja në alfabet tjetër dhe pse iu ndryshua…

Janë me qindra pyetje me përgjigje.Një gjë është fakt,ky shekull është i Njerzve të Artë.”Ata po kujdesen për këtë.

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: A janë shqiptarët një prej 12 fiseve të zgjedhura?
A janë shqiptarët një prej 12 fiseve të zgjedhura?
https://1.bp.blogspot.com/-GCsOTYFugK4/XvEe6a2h6AI/AAAAAAAABko/_8ggDRRz0XU-dIG1UcTgVGqUHLdKSu2JACK4BGAsYHg/s320/20200622_231144.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-GCsOTYFugK4/XvEe6a2h6AI/AAAAAAAABko/_8ggDRRz0XU-dIG1UcTgVGqUHLdKSu2JACK4BGAsYHg/s72-c/20200622_231144.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/06/a-jane-shqiptaret-nje-prej-12-fiseve-te.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/06/a-jane-shqiptaret-nje-prej-12-fiseve-te.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy