Publicite

Dje ndaloi hyrjen e shqiptarëve, sot Greqia merr vendimin e papritur

Qeveria greke ka vendosur të heq nga sot kushtin e karantinimit për shtetasit shqiptarë që hyjnë në vendin fqinjë. Vendimi vjen një ditë pas...Qeveria greke ka vendosur të heq nga sot kushtin e karantinimit për shtetasit shqiptarë që hyjnë në vendin fqinjë.

Vendimi vjen një ditë pasi Greqia shtyu hyrjen e turisteve shqiptara nga afati i mëparshëm 15 qershor duke e cuar në 1 korrik.

Ambasada greke në Tiranë njoftoi të hënën se Greqia ka kufizuar përkohësisht fluturimet ajrore, linjat detare dhe rrugore me vendin tonë.

Përjashtim bën vetëm aeroporti ndërkombëtar “Eleftherios Venizellos’’ të Athinës.

Përjashtohen nga ndalim-hyrja:

-Qytetarët grekë, poseduesit e Kartës së Posaçme të Identitetit të Homogjenit, posedues të lejes së qëndrimit si dhe persona që kanë vendbanimin kryesor apo qëndrimin e përhershëm të tyre në Greqi;

-Kalimi i kamionëve për transport mallrash;

-Transporti i mallrave me anije;

-Hyrja e personave nëpërmjet kufijve tokësorë, për lëvizje të natyrës profesionale absolutisht të nevojshme, të cilat i vërtetojnë me dokumenta.

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Dje ndaloi hyrjen e shqiptarëve, sot Greqia merr vendimin e papritur
Dje ndaloi hyrjen e shqiptarëve, sot Greqia merr vendimin e papritur
https://1.bp.blogspot.com/-zRORAI9b48k/XuudYLhae_I/AAAAAAAAA7M/EeM73xTZ_XACvVX_6wUnauWXbu7AWA_lwCK4BGAsYHg/s320/20200618_185646.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-zRORAI9b48k/XuudYLhae_I/AAAAAAAAA7M/EeM73xTZ_XACvVX_6wUnauWXbu7AWA_lwCK4BGAsYHg/s72-c/20200618_185646.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/06/dje-ndaloi-hyrjen-e-shqiptareve-sot.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/06/dje-ndaloi-hyrjen-e-shqiptareve-sot.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy