Publicite

Grekët i shpallin " Luftë " Shqipërisë:

Greket i shpallin “luftë” Shqipërisë: Himara  kushti për të hyrë në BE. Ne Himare nuk ka minoritet grek,tjeter eshte qe ata flasin greqisht....Greket i shpallin “luftë” Shqipërisë: Himara  kushti për të hyrë në BE.
Ne Himare nuk ka minoritet grek,tjeter eshte qe ata flasin greqisht. Minoritet grek ka ne Vurg dhe Dropull e njihen qe ne kohe te Zogut, jane vllehe te greqizuar te ardhur ne 1900.
E dime qe skemi pasur shtet, gjithe jeten te kolonizuar nga greket, italianet,turqit,serbet e me radhe!!E dime qe myslimanet tane luftuan per turqit, ortodokset per greket e katoliket per fashistet. E dime qe ne kisha flitej greqisht e ne xhamia turqisht!! 15 shekuj Helenizim e Bizant bene dhe breshkat te flasin greqisht ne Epir e Iliri!! 5 shekuj turqizim, mbuloi grate e futi ne gjak burrat! Prandaj mesoni Historine e vertete te Ballkanit o shqiptare, mos shani kur themi qe qytetet tona i ndertoi greku e Historia jone flet greqisht!!

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Grekët i shpallin " Luftë " Shqipërisë:
Grekët i shpallin " Luftë " Shqipërisë:
https://1.bp.blogspot.com/-e8yc_2ERo7U/Xu-whL0tx6I/AAAAAAAABao/dreFMeXIeY0SeNuEkYqYGlrG8tg17deNQCK4BGAsYHg/s320/20200621_210807.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-e8yc_2ERo7U/Xu-whL0tx6I/AAAAAAAABao/dreFMeXIeY0SeNuEkYqYGlrG8tg17deNQCK4BGAsYHg/s72-c/20200621_210807.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/06/greket-i-shpallin-lufte-shqiperise.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/06/greket-i-shpallin-lufte-shqiperise.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy