Publicite

Historinë duhet ta kujtojmë dhe mos ta harrojmë kurrë.

Historinë duhet ta kujtojmë dhe mos ta harrojmë kurrë.    Në vitet e vështira 1900, pas shumë mundimeve nga pala #Shqiptare për të krijuar n...Historinë duhet ta kujtojmë dhe mos ta harrojmë kurrë. 
 
Në vitet e vështira 1900, pas shumë mundimeve nga pala #Shqiptare për të krijuar një shtet të pavarur edhe sovran, shpresat ishin shumë të pakta. Fuqitë e mëdha ishin pothuajse të gjitha kundra krijimit të shtetit sovran Shqiptar. Jo gjithçka kishte mbaruar, #Austria ishte e vetmja fuqi që mbështeti fortë krijimin e një shteti Shqiptar sovran e të pavarur. Pagoi të gjitha shpenzimet e marra nga Rilindja Shqiptare duke e mbështetur fuqishëm atë, madje edhe krijimi i saj erdhi falë Austrisë ku dhe bëri bashkë shqiptarët deri në shpalljen e Pavarsisë.! 
Normalisht kishte edhe interesat e veta por falë ndihmës që ata na dhanë jetojmë sot në shtetin tonë të lirë. Të kujtojmë sakrificat që të parët tanë kanë kaluar e mos ti harrojmë ato por edhe të falenderojmë miqtë tanë, mos ti harrojmë ata. 

Rroftë Shqipëria 🇦🇱 Faleminderit Austria 🇦🇹

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Historinë duhet ta kujtojmë dhe mos ta harrojmë kurrë.
Historinë duhet ta kujtojmë dhe mos ta harrojmë kurrë.
https://1.bp.blogspot.com/-gQRawq7ySw4/Xu3Tyq1e36I/AAAAAAAABKA/cte06tFoXu0iZjQ6AI6JijxuVXzjQbMdgCK4BGAsYHg/s320/20200620_111414.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-gQRawq7ySw4/Xu3Tyq1e36I/AAAAAAAABKA/cte06tFoXu0iZjQ6AI6JijxuVXzjQbMdgCK4BGAsYHg/s72-c/20200620_111414.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/06/historine-duhet-ta-kujtojme-dhe-mos-ta.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/06/historine-duhet-ta-kujtojme-dhe-mos-ta.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy