Publicite

Ky është minoritari grek që dogji flamurin shqiptar në mes të Sarandës

Personi që shihni në foton e mëposhtme është Manolis Vitos, minoritari grek nga fshati Finiq, i cili dogji mbrëmjen e djeshme flamurin shqip...Personi që shihni në foton e mëposhtme është Manolis Vitos, minoritari grek nga fshati Finiq, i cili dogji mbrëmjen e djeshme flamurin shqiptar në mes të Sarandës.

Ka qenë vetë Vitos, i cili e publikoi videon në llogarinë e tij në "Facebook", e cila ka marrë reagime të ashpra nga shumë shqiptarë të revoltuar, të cilët e kanë ftuar t'u dalë përballë nëse është burë.

Kujtojmë këtu se në jug të Shqipërisë vijojnë provokimet e nacionalistëve grekë, të cilët ushqejnë idenë e Vorio Epirit dhe kërkojnë aneksimin e jugut të vendit tonë.

Ditën e sotme raportuam një tjetër skandal, ku një portal nacionalist grek, i quajtur "Himara.gr", publikoi foton e një ushtari që mbante në uniformën e tij flamurin e aneksimit të jugut të Shqipërisë, ndërsa shkruante se në Greqi është krijuar ushtria për "çlirimin" e Epirit të Veriut.

Ky akt provokativ i minoritarit grek ka shkaktuar indinjatë dhe zemërim te qytetarët shqiptarë, të cilët kanë kërkuar arrestimin e tij nga Policia e Sarandës.

Ndërkohë, raportohet së fundmi se minoritari grek e ka fshirë videon nga profili i tij në Facebook.

Personi që e ka dërguar foton shprehet:

Ky esht ai manolis vitos qe ka djeg flamurin shqiptar. Te ishte trim e digjte diten jo ne mes te nates kur edhe peshqit jan ne gjum.

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Ky është minoritari grek që dogji flamurin shqiptar në mes të Sarandës
Ky është minoritari grek që dogji flamurin shqiptar në mes të Sarandës
https://1.bp.blogspot.com/-HCjZCR513GE/XuibrVXUEwI/AAAAAAAAAfY/V0aETX5JGV87dW3-xw1NZ3P0CdrMpkKlACK4BGAsYHg/s320/20200616_121423.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-HCjZCR513GE/XuibrVXUEwI/AAAAAAAAAfY/V0aETX5JGV87dW3-xw1NZ3P0CdrMpkKlACK4BGAsYHg/s72-c/20200616_121423.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/06/ky-eshte-minoritari-grek-qe-dogji.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/06/ky-eshte-minoritari-grek-qe-dogji.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy