Publicite

Marin Mema, Nuk dua magji për vëndin tim.

Nuk dua magji per vendin tim. Dua me shume infrastrukture, me shume shkollim dhe cilesor, me shume mbeshtetje , me shume vemendje , shendete...Nuk dua magji per vendin tim. Dua me shume infrastrukture, me shume shkollim dhe cilesor, me shume mbeshtetje , me shume vemendje , shendetesi, pasterti, projekte, organizim, rend, drejtesi....

Disave keto mund tu duken vertete magji, por ne fakt jane elementet me thelbesore dhe minimale per te ndertuar Shtet jo per vete por per qytetaret ! 

Mua nuk me interesojne ngjyrat e pushtetit por me bejne te lumtur buzeqeshjet e femijeve, vrapimet e tyre te humbura. Futbolli, cinglat, e ka kush e kate, lojrat me mjete te thjeshta qe kerkojne natyre e oksigjen... Dua me shume peme, me shume lulishte, me shume njerez qe ne rruge nuk ecin si te perhumbur. 

Ky vend ka gjithcka per te qene aty ku duhet te jete por sigurisht kjo do te ndodhe ne kohen kur pushtetaret qofshin ne pushtet apo ne opozite do te kene me shume vemendje te qytetaret sesa tek xhepat ! Ne kete vend te japin njelloj mend te pasurit ne drejtim dhe te pasurit qe kundershtojne keta ne drejtim ...

Ky vend ka me shume shpirt, me shume pasion, me shume njerez te ndershem, me shume pasterti se keta .... 

Ne vendin tim nuk dua magji thjesht me shume DASHURI per kete toke dhe qytetaret e saj !

COMMENTS

BLOGGER: 1
Loading...

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Marin Mema, Nuk dua magji për vëndin tim.
Marin Mema, Nuk dua magji për vëndin tim.
https://1.bp.blogspot.com/-1ZBSi4sCLW8/XuoIpfW0rfI/AAAAAAAAAs8/3c5h-zDVWkgsOkqe2nULfDqOxPxZA639wCK4BGAsYHg/s320/20200617_141003.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-1ZBSi4sCLW8/XuoIpfW0rfI/AAAAAAAAAs8/3c5h-zDVWkgsOkqe2nULfDqOxPxZA639wCK4BGAsYHg/s72-c/20200617_141003.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/06/marin-mema-nuk-dua-magji-per-vendin-tim.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/06/marin-mema-nuk-dua-magji-per-vendin-tim.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy