Publicite

Mos harroni pushtimin o shqiptarë

Shkruan : Brilant Gashi Jemi të ngulfatur në depresion të thellë por edhe nëse jemi të lirë nuk do të mbushemi me mend kurrë . “Keq me qenë ...Shkruan : Brilant Gashi

Jemi të ngulfatur në depresion të thellë por edhe nëse jemi të lirë nuk do të mbushemi me mend kurrë . “Keq me qenë të lirë , keq mos të jemi të lirë” . As vet nuk e di se çfarë të jemi . Por edhe nëse zgjedhim vetëm njërën nga këto , pushtimin nuk duhet t’a harrojmë në asnjë mënyrë .

Fatkeqësia kombëtare do të jetë e barabartë me tradhëtarë . Nuk mund të gjejmë ndonjë dallim të mundshëm mes këtyre dyjave sepse një e vërtet është se nuk ka dallim . Njëra ka origjinën nga tjetra . Vetëm duhet të lutemi kudo që të jemi , në shtëpi , banesë , xhami apo kishë që zoti të na ruaj kombin tonë se mos-vet çka na ka gjetë .

Na është bërë shprehi që të tradhëtojmë e sidomos t’a tradhëtojmë veten tonë . Në vend që t’a duam atë që është e jona , ne e duam atë rracë “njerëzore” të cilët na e sollën pushtimin për shekuj të tërë dhe të cilët na e mbushën mendjen se ne nuk duhet të jemi shqiptarë por vetëm ata që kanë fenë ortodokse duhet të jenë grekë , shqiptari i krishter duhet të jetë latinë dhe shqiptari i fesë islame të jetë turk . Në këtë propagand kanë rënë shumica e shqiptarëve . Me të vërtet më vjen keq për ta .

Cili mund të jetë problemi i tyre apo nga kush paguhen që të thonë kështu ? Po të ishin njerëz me ndikim do të ishte disi e vështirë , por duhet që të falënderohemi se kjo po ndodh tek ata njerëz që s’kanë asnjë vjet shkollë .

Ishte 25 Janari 2018 dhe muzgu po mbulonte ditën e enjte . Edhe pak po fillonin lajmet në KTV por unë nuk u’a vija veshin sepse mjaft më me politikën e fëlliqur tonën . Por një lajm që e pashë më bëri të bërtisja fortë dhe t’a mallkoja kombin tim .

“Hoxhallarët dhe qytetarët e Prizrenit bëjnë lutje për fitoren e Turqisë ndaj Kurdëve .” – thoshin lajmet . Nuk e di as si të ndjehem . Jam mjaft i mllefosur dhe më vjen t’a hedh shtetin përmbys për t’i gjuajtur disa plehra aty ku e kanë vendin .

A nuk është ky vendi ku u bë Lidhja e Prizrenit ku kemi dhënë jetën për besa-besë , aty ku morëm guximin t’i rrokim armët dhe të luftojmë kundër atyre që sot i duam dhe atyre që jemi gati t’iu përulemi , aty ku u hoq flamuri osman-turk vetëm që të nderohet Pavarësia e Shqipërisë nga turqit në vendin ku dëshmori Rrustë Kabashi i vrau 100 turq për Shqipërinë .

Nëse feja e këtyre hoxhallarëve quhet paqe , atëherë çfarë lutjesh na qenkan këto që ushtria turke të vrasë njerëz të pafajshëm !? Kjo është pra prova kryesore për të vërtetuar se sa shumë analfabetë dhe të pashkollë janë këta pisa të punësuar nga baballarët e tyre në Stamboll . Hoxhallarët e këtij kalibri me sukses janë duke kryer planin e Çubrilloviçit për t’i bërë lavazh trurit të shqiptarëve .

Të njëjtën gjë na e bëkan edhe shqiptarët autokton të Maqedonisë . Hoxhallarët bëjnë lutje për ushtarët në operacionin “Dega e Ullirit” . A nuk e kuptoni që me veprimet e juaja jeni duke i shkulur të gjitha degët e popullit shqiptar . Zoti i’u dënoftë dhe i’u dërgoftë në djall bashkë me Turqi .

Kur bëjmë kështu do të thotë se kemi shkalluar dhe do të vazhdoj të them përherë – “I urrej viktimat që respektojnë ekzekutorët e tyre .” – Jean Paul Sartre . Shqiptar zgjohuni !

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Mos harroni pushtimin o shqiptarë
Mos harroni pushtimin o shqiptarë
https://1.bp.blogspot.com/-uH3gBGIdvDc/XusfpTWqh0I/AAAAAAAAA2c/5epgq6GJg-cRpidya5l1sswKr28EpUWvACK4BGAsYHg/s320/20200618_100156.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-uH3gBGIdvDc/XusfpTWqh0I/AAAAAAAAA2c/5epgq6GJg-cRpidya5l1sswKr28EpUWvACK4BGAsYHg/s72-c/20200618_100156.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/06/mos-harroni-pushtimin-o-shqiptare.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/06/mos-harroni-pushtimin-o-shqiptare.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy