Publicite

Në kulmin e “agresionit të priftrinjëve” Mali Zi nxjerr vendimin për t’a përzënë priftin serb nga vendi

Mali i Zi pas shpalljes së pavarësisë është ballafaquar me agresionin ruso-serb i cili ka ardhur në formën e mosnjohjes së shtetit dhe kombi...Mali i Zi pas shpalljes së pavarësisë është ballafaquar me agresionin ruso-serb i cili ka ardhur në formën e mosnjohjes së shtetit dhe kombit malazez si dhe mohimin e Kishës së Malazezëve.

Ky agresion për përmbysjen e rregullit kushtetues të këtij vendi është bërë më i ashpër sidomos pas anëtarësimit të Malit të Zi në NATO.Për këto qëllime është përdorur Kisha uzurpatore serbe e cila kohëve të fundit ka organizuar protesta ,kinse për të kundërshtuar Ligjin për liritë fetare.

Mali i Zi ia ka arritur t’iu kundërvihet me masa shtetrore ,duke i shpallur agjituesit e ideve proruse si non-grata.

Sikur që është vepruar me priftin Sasa Janjiq të cilit nga autoritetet malazeze iu dha një vendim që ai duhet të largohej nga Mali i Zi brenda shtatë ditësh, d.m.th. deri në 26 qershor.

Në Vendimin, i cili iu dha atij pas tre orësh të kaluar në ambientet e Policisë Kufitare në Pljevlja, shkruhet se Janjiq nuk do të jetë në gjendje të hyjë në Mal të Zi për një vit.

Avokati i tij, Josif Mickoviq, tha se ai do të paraqiste një apel, dhe se policia i konfirmoi atij se për sa kohë që apeli është në proces, priftit Janjiq lejohet të qëndrojë në Mal të Zi.

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Në kulmin e “agresionit të priftrinjëve” Mali Zi nxjerr vendimin për t’a përzënë priftin serb nga vendi
Në kulmin e “agresionit të priftrinjëve” Mali Zi nxjerr vendimin për t’a përzënë priftin serb nga vendi
https://1.bp.blogspot.com/-zMXifd6x0Fs/XuyX1C9OY_I/AAAAAAAABDY/N7bDfnCYzw49B3Bve8-Y--IB-zy3E2SgACK4BGAsYHg/s320/20200619_124652.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-zMXifd6x0Fs/XuyX1C9OY_I/AAAAAAAABDY/N7bDfnCYzw49B3Bve8-Y--IB-zy3E2SgACK4BGAsYHg/s72-c/20200619_124652.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/06/ne-kulmin-e-agresionit-te-priftrinjeve.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/06/ne-kulmin-e-agresionit-te-priftrinjeve.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy