Publicite

Në vitin 1375 princi sërb me ndihmën e otomanve do të rimarë qytetin e Kosturit

Ne vitin 1375 princi serb Marko Kraljeviç me ndihmen e Otomaneve do te rimarre qytetin e Kosturit (Kastoria) ne Maqedoni i marre ne 1372 nga...Ne vitin 1375 princi serb Marko Kraljeviç me ndihmen e Otomaneve do te rimarre qytetin e Kosturit (Kastoria) ne Maqedoni i marre ne 1372 nga ca fisnik arber! Otomanet ishin ftuar nga ky fisnik serb per te luftuar shqiptaret!

E dini qe ka nje kenge popullore serbe ndaj Marko Kraljevicit te mbledhur nga Vuk Karadzic, titulli origjnal eshte "Sestra Kapetana Leke" - Motra e Kapedan Lekes! historia eshte e motres te shqiptarit Leka, Rozanda ku tre fisniket serb ja kerkojne doren per martese, Marko pra, Milloshi (Obilic) dhe Relja por shqiptaria nuk e gjene asnjerin qe i duket i denje per te! sepse njerin e akuzon si servil  te Turqeve, tjeterin Milloshin si nje qe eshte ushqyer nga nje pele kurse Reljen te jete braktisur nga prinderit dhe te jete rritur nga nje çigane. 

(F.230 - Histoire des Albanais, Serge Metais 2006)

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Në vitin 1375 princi sërb me ndihmën e otomanve do të rimarë qytetin e Kosturit
Në vitin 1375 princi sërb me ndihmën e otomanve do të rimarë qytetin e Kosturit
https://1.bp.blogspot.com/-IRvd_78CVTI/XutfntfmipI/AAAAAAAAA5c/QK6DJpX9jOYnweJGvBmBwcDzvgedJz1EACK4BGAsYHg/s320/20200618_143248.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-IRvd_78CVTI/XutfntfmipI/AAAAAAAAA5c/QK6DJpX9jOYnweJGvBmBwcDzvgedJz1EACK4BGAsYHg/s72-c/20200618_143248.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/06/ne-vitin-1375-princi-serb-me-ndihmen-e.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/06/ne-vitin-1375-princi-serb-me-ndihmen-e.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy