Publicite

Provokimet e minoritarëve nacionalistë, ftohen të gjithë shqiptarët të protestojnë para konsullatës greke në Gjirokastër

Pas dy provokimeve gjatë 24 orëve të fundit, ku fillimisht një faqe nacinaliste greke "Himara.gr", publikoi foton e një ushtari i ...Pas dy provokimeve gjatë 24 orëve të fundit, ku fillimisht një faqe nacinaliste greke "Himara.gr", publikoi foton e një ushtari i cili mbante në uniformën e tij një flamur të aneksimit të jugut të Shqipërisë dhe njoftonte krijimin e një ushtrie që do të çlironte Vorio Epirin, dhe më pas një minoritar grek publikoi një video teksa digjte flamurin tonë kombëtar në mes të Sarandës, është njoftuar për një protestë.

Lëvizja patriotike "Djemtë e Labërisë" do të zhvillojë ditën e nesërme, më 17 qershor, ora 11:00, një protestë para konsullatës greke në Gjirokastër.

Sipas njoftimit, motivi i protestës është shkelja e të drejtave të qytetarëve të Shqipërisë, përmes propagandës nga nacionalistët grekë, të cilët kanë sulmuar kulturën shqiptare.

Për të mundësuar një pjesëmarrje sa më masive, do të jenë në dispozicion edhe dy autobusë, një nga Tirana e një nga Prishtina.

"Djemtë e Labërisë" i kanë bërë thirrje të gjithë shqiptarëve që të bëhen pjesë e kësaj proteste paqësore.

Njoftimi i plotë:

Kjo protestë vjen si pasojë e shkeljes së të drejtave të qytetarve të Shqipërisë, ku për një kohë të gjatë shteti fashist helen nuk ndalon propagandën dhe sulmin ndaj shqiptarve dhe kulturës shqiptare.

Ndaj është bërë e mundur kjo protestë në orën 11:00 më 17/06/2020. Do të jenë të mundësuar dy autobuzë, një nga tirana edhe një nga prishtina. Kush nga ju ka mundësin të shkojë me makinë personale ose me mjete të tjera do të jemi të nderuar pamas për pjesmarrjen tuaj. Për ata që duan të ofrojnë ndihmën e tyre në vlera monetare për të mundësuar organizim më të madh të mundshëm po ju lë numrin e organizatorit që mund të flisni drejtpërdrejt 0696677020. Nëse doni informacione më të detajuara, na kontaktoni.

Të bashkuar më të fortë vllezër, të zgjohemi sot se nesër do të jetë shumë vonë .!! Rroftë Shqipëriai

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Provokimet e minoritarëve nacionalistë, ftohen të gjithë shqiptarët të protestojnë para konsullatës greke në Gjirokastër
Provokimet e minoritarëve nacionalistë, ftohen të gjithë shqiptarët të protestojnë para konsullatës greke në Gjirokastër
https://1.bp.blogspot.com/-Z4s8NmYr9xI/XujBsj8qAsI/AAAAAAAAAgo/ynBOkQO3Qr89SBxbc9TJJpjEv0xW-pr4QCK4BGAsYHg/s320/20200616_145410.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-Z4s8NmYr9xI/XujBsj8qAsI/AAAAAAAAAgo/ynBOkQO3Qr89SBxbc9TJJpjEv0xW-pr4QCK4BGAsYHg/s72-c/20200616_145410.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/06/provokimet-e-minoritareve-nacionaliste.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/06/provokimet-e-minoritareve-nacionaliste.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy