Publicite

​Putin: Asnjë vendim mbi Kosovën s’mund të merret pa Këshillin e Sigurimit

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka deklaruar sot se vendi i tij do të mbështesë Serbinë kur bëhet fjalë për Kosovën dhe se asnjë vendim...Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka deklaruar sot se vendi i tij do të mbështesë Serbinë kur bëhet fjalë për Kosovën dhe se asnjë vendim nuk mund të merret pa Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara.

Kabineti i presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, njoftoi se Putin në një bisedë telefonike me Vuçiq tha se do të diskutonte çështjen e Kosovës në mënyrë private me homologun e tij serb, i cili do të jetë në Moskë më 24 qershor, për të marrë pjesë në shënimin e Ditës së Fitores, e cila u shty për shkak të pandemisë.

Deklarata e Putin vjen në ditën kur emisari special i presidentit të SHBA-së Richard Grenell ka bërë të ditur vazhdimin e procesit të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për datën 27 qershor në Uashington.

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: ​Putin: Asnjë vendim mbi Kosovën s’mund të merret pa Këshillin e Sigurimit
​Putin: Asnjë vendim mbi Kosovën s’mund të merret pa Këshillin e Sigurimit
https://1.bp.blogspot.com/-5eOxodH6Ivk/XujejCAYRTI/AAAAAAAAAh4/UTdmUe7bPB4rBzb0eHxb6u6Nfh5ve5zPwCK4BGAsYHg/s320/20200616_165851.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-5eOxodH6Ivk/XujejCAYRTI/AAAAAAAAAh4/UTdmUe7bPB4rBzb0eHxb6u6Nfh5ve5zPwCK4BGAsYHg/s72-c/20200616_165851.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/06/putin-asnje-vendim-mbi-kosoven-smund-te.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/06/putin-asnje-vendim-mbi-kosoven-smund-te.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy