Publicite

Studimi gjerman/ Gjuha shqipe 15 shekuj më e vjetër se gjuha gjermane

Rastësisht duke studiuar gjuhen gjermane gjeta këtë tabelë, ku thuhet se: gjuha shqipe ka ekzistuar 2000 vjet para Krishtit, ndërsa gjermani...Rastësisht duke studiuar gjuhen gjermane gjeta këtë tabelë, ku thuhet se: gjuha shqipe ka ekzistuar 2000 vjet para Krishtit, ndërsa gjermanishtja vetëm 500 vite para Krishtit, dhe se gjermanishtja ka lindur nga përzierja e Ilirishtes, Italishtes dhe gjuhes Kelte, sipas Prof.Dr.Lutz Mackensen, shkruan gjuhëtari Engjell Buxhaku.

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Studimi gjerman/ Gjuha shqipe 15 shekuj më e vjetër se gjuha gjermane
Studimi gjerman/ Gjuha shqipe 15 shekuj më e vjetër se gjuha gjermane
https://1.bp.blogspot.com/-wdPlfxKCwZQ/XujmmZvkfZI/AAAAAAAAAiU/cpLGZc-enYkhym8zfPFEbrzmXIljKf7YACK4BGAsYHg/s320/20200616_173346.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-wdPlfxKCwZQ/XujmmZvkfZI/AAAAAAAAAiU/cpLGZc-enYkhym8zfPFEbrzmXIljKf7YACK4BGAsYHg/s72-c/20200616_173346.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/06/studimi-gjerman-gjuha-shqipe-15-shekuj.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/06/studimi-gjerman-gjuha-shqipe-15-shekuj.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy