Publicite

Sulltani kishte menduar se në shpatën e Skënderbeut fshihej diçka, kështu i është përgjigjur Skënderbeu

Gjon KEKA Në mesin e Shpatave të Mbretërve dhe Princave është edhe Shpata e Mbretit të Arbërisë Gjergj Kastriotit. Shih poshtë figura nr.6 ë...Gjon KEKA

Në mesin e Shpatave të Mbretërve dhe Princave është edhe Shpata e Mbretit të Arbërisë Gjergj Kastriotit. Shih poshtë figura nr.6 është Shpata e Gjergjit të Madh.

Thuhet se Sulltani kishte menduar se në shpatën e Gjergj Kastriotit fshihet diçka dhe i kërkon atij që ta dërgoj për ta provuar, pasi e provon dhe e sheh se ajo ishte një shpatë e zakonshme i thote Gjergjit se nuk ma ke dërguar shpatën me të cilën po lufton. Gjergji i përgjigjet dhe i thotë se i ka dërguar shpatën me të cilën ka luftuar në beteja, por krahun e tij jo.(Burimi:W.Ö.K. M,1866)./

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Sulltani kishte menduar se në shpatën e Skënderbeut fshihej diçka, kështu i është përgjigjur Skënderbeu
Sulltani kishte menduar se në shpatën e Skënderbeut fshihej diçka, kështu i është përgjigjur Skënderbeu
https://1.bp.blogspot.com/-Gd5ymiR_hqE/XunPHuyJhNI/AAAAAAAAAsE/wkz6NpX1f00KPeG19xvaL-4gvA40L_nxQCK4BGAsYHg/s320/20200617_100547.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-Gd5ymiR_hqE/XunPHuyJhNI/AAAAAAAAAsE/wkz6NpX1f00KPeG19xvaL-4gvA40L_nxQCK4BGAsYHg/s72-c/20200617_100547.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/06/sulltani-kishte-menduar-se-ne-shpaten-e.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/06/sulltani-kishte-menduar-se-ne-shpaten-e.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy