Publicite

Vuçiq bisedë telefonike me Macronin para samitit Kosovë-Serbi në Uashington

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka zhvilluar sot një bisedë telefonike me presidentin francez, Emmanuel Macron. Vetë Vuçiq, përmes n...Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka zhvilluar sot një bisedë telefonike me presidentin francez, Emmanuel Macron.

Vetë Vuçiq, përmes një postimi në Twitter, ka bërë publik lajmin për bisedën me homologun e tij francez.

Duke publikuar një fotografi me Macron, Presidenti i Serbisë zbuloi se për çfarë bisedoi me presidentin francez.

“Kisha një bisedë shumë të mirë telefonike me Presidentin e Francës, Emmanuel Macron. Tema kryesore ishin marrëdhëniet tona bilaterale dhe dialogu midis Beogradit dhe Prishtinës”, ka shkruar Vuçiq.

Kjo bisedë telefonike e presidentit serb më homologun e tij francez vjen tri ditë para udhëtimit të Vuçiqit në Moskë, ku do të takohet me presidenti rus Vladimir Putin dhe një javë para samitit Kosovë-Serbi, në Shtëpinë e Bardhë në Uashington, ku me ndërmjetësimin e SHBA do të rifillojë dialogu Kosovë-Serbi.

Në takimin e 27 qershorit në Uashington do të marrin pjesë presidenti i Kosovës, Hahim Thaçi dhe kryeministri Avdullah Hoti, ndërsa nga pala serbe, presidenti Vuçiq dhe kryeministrja Ana Brnabiq.

I had a very good phone conversation with the President of France @EmmanuelMacron.

The main topics were our bilateral relations and dialogue between Belgrade and Priština. pic.twitter.com/ClILqEJE0T

— Александар Вучић (@predsednikrs) June 20, 2020

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Vuçiq bisedë telefonike me Macronin para samitit Kosovë-Serbi në Uashington
Vuçiq bisedë telefonike me Macronin para samitit Kosovë-Serbi në Uashington
https://1.bp.blogspot.com/-bsWrIAJ0Wm0/Xu4fwOsl8YI/AAAAAAAABNk/vpUWw-nplNMVUophV8zNoJNxD48LKDKogCK4BGAsYHg/s320/20200620_163907.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-bsWrIAJ0Wm0/Xu4fwOsl8YI/AAAAAAAABNk/vpUWw-nplNMVUophV8zNoJNxD48LKDKogCK4BGAsYHg/s72-c/20200620_163907.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/06/vuciq-bisede-telefonike-me-macronin.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/06/vuciq-bisede-telefonike-me-macronin.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy