Publicite

Cila ushtri është më e fortë, e Shqipërisë apo Serbisë? (Video)

Rikthimi i tensioneve mes Kosovës e Serbisë ka rikthyer edhe njëherë vëmendjen në rajonin e Ballkanit. Gjithashtu ka sjellë edhe një rikthim...Rikthimi i tensioneve mes Kosovës e Serbisë ka rikthyer edhe njëherë vëmendjen në rajonin e Ballkanit. Gjithashtu ka sjellë edhe një rikthim të vëmendjes në forcën ushtarake të vendeve, si Shqipëria e Serbia. Ku qëndrojnë ata në forcën ushtarake dhe kush është më e fuqishme?

Më poshtë ju sjellim një krahasim kokë më kokë mes ushtrisë shqiptare dhe asaj serbe. Të dhënat janë marre Global Fireworks, e cika ka bërë një renditje, ku mes 106 ushtrive ushtria shqiptare renditet e 100, ndërsa ajo serbe e 70-ta.

Serbia duket dominuese në shumë aspekte, kjo edhe për faktin se shpenzon plot 830 milionë dollarë në vit për ushtrinë, ndërsa Shqipëria 110 milionë.

Një arsye tjetër është edhe fakti që Shqipëria është anëtare e NATO-s dhe Serbia jo. Pa harruar edhe faktin që serbët vazhdojnë të mendojnë se rrezikohen nga armiqtë e tyre në rajon.

Pa harruar edhe faktin se Serbia ka një popullsi më shumë se dy herë më të madhe se Shqipëria aktuale.

Por sidoqofte Ushtria Shqiptare eshte ne perparsi pasi eshte antare e Natos.

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Cila ushtri është më e fortë, e Shqipërisë apo Serbisë? (Video)
Cila ushtri është më e fortë, e Shqipërisë apo Serbisë? (Video)
https://1.bp.blogspot.com/-sjBWBa0xXZ0/XxSzL1guVxI/AAAAAAAADQc/C7EUbXR8CDweAYUtfQoin6Ms_5Y5KNvSQCLcBGAsYHQ/s320/20200719_225420.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-sjBWBa0xXZ0/XxSzL1guVxI/AAAAAAAADQc/C7EUbXR8CDweAYUtfQoin6Ms_5Y5KNvSQCLcBGAsYHQ/s72-c/20200719_225420.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/07/cila-ushtri-eshte-me-e-forte-e.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/07/cila-ushtri-eshte-me-e-forte-e.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy