Publicite

“Ethet” e luftës Turqi-Greqi/ Mitsotakis: Po na cenohet sovraniteti i vendit

Forcat e armatosura greke dhe ato turke janë në gjendje gatishmërie duke paralajmëruar kështu, rrezikun e një konflikti të armatosur mes dy ...Forcat e armatosura greke dhe ato turke janë në gjendje gatishmërie duke paralajmëruar kështu, rrezikun e një konflikti të armatosur mes dy vendeve fqinje.

Situata në Mesdheun Lindor është tensionuar ndjeshëm pasi Turqia ka njoftuar se anija “Oruc Reis” do të nisë së shpejti shpimet në kërkim të gazit natyror pranë ishullit grek të Kastelorizo.

Por nga ana tjëter, qeveria greke ka bërë të qartë se operacione të tilla nuk do të tolerohen në territorin grek.

Kryeministri Kiriakos Micotakis ka biseduar me kancelaren Angela Merkel e cila ka komunikuar gjithashtu edhe me palën turke. Kreu i ekzekutivit grek ka deklaruar se po cënohet sovraniteti i vendit.

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: “Ethet” e luftës Turqi-Greqi/ Mitsotakis: Po na cenohet sovraniteti i vendit
“Ethet” e luftës Turqi-Greqi/ Mitsotakis: Po na cenohet sovraniteti i vendit
https://1.bp.blogspot.com/-13e8b9Jyvow/Xx1-dTIQttI/AAAAAAAADVg/N4LK8vS9T403cTfqZEoDJiapcUppKsr2ACLcBGAsYHQ/s320/20200726_145852.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-13e8b9Jyvow/Xx1-dTIQttI/AAAAAAAADVg/N4LK8vS9T403cTfqZEoDJiapcUppKsr2ACLcBGAsYHQ/s72-c/20200726_145852.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/07/ethet-e-luftes-turqi-greqi-mitsotakis.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/07/ethet-e-luftes-turqi-greqi-mitsotakis.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy