Publicite

Kanë mbetur edhe pak vite: Ja kur e parashikon CIA rikrijimin e Shqipërisë Etnike

Në një kohë kur teza e bashkimit kombëtar është artikuluar në qarqet pan-shqiptare, një hartë e hollësishme e një grupi ekspertësh të CIA-s ...Në një kohë kur teza e bashkimit kombëtar është artikuluar në qarqet pan-shqiptare, një hartë e hollësishme e një grupi ekspertësh të CIA-s e publikuar nga mediat amerikane parashikon që në vitin 2035 tokat shqiptare të unifikohen.

Rritja e ndikimit të shqiptarëve në politikat rajonale dhe rritja e mbështetjes nga Shtetet e Bashkuara ka gjasa të përshpejtojë procesin e bashkimit, i cili në retorikën e sotme politike të globalizimit duket i pamundur.

Në një kohë kur në rajonin e Ballkanit kanë dalë në pah çështjet e pazgjidhura historike dhe padrejtësitë kundër popullit shqiptar, zbulohet një hartë e krijuar nga ekspertët e CIA-s, e cila sygjeron ndryshime drastike të kufijve jo vetëm në aspektin e territoreve shqiptare, por edhe Evropiane dhe territoreve të tjera të cilat për shekuj kanë qenë objekt i luftës.

Nuk dihet nëse publikimi i kësaj harte ka të bëjë me rrethanat aktuale, ose ky studim i CIA-s dhe i agjencisë ruse GRU është zbuluar krejt aksidentalisht,

Paradoksalisht, këto harta të bëra publike në mediat amerikane dhe ruse nuk janë vetëm të ekspertëve të CIA-s, por edhe të agjencisë ruse GRU, vendit i cili është i njohur për politikat e tij pro-serbe dhe kundër shqiptarëve.

Në një kohë kur çështja e rishikimit të kufijve shihet si një kërcënim për paqen, hartat që qarkullojnë në mediat amerikane dhe ruse shpallin një bashkim të të gjitha trojeve shqiptare.

Ky bashkim parashikohet të ndodhë në vitin 2035 dhe do të përfshijë bashkimin e Shqipërisë me Kosovën dhe rajonet e Maqedonisë, Malit të Zi, Serbisë dhe Greqisë.

Gjithashtu, përfundimet këtu bazohen gjithashtu në burimet e rëndësishme të institucioneve ndërkombëtare që merren me studimet gjeostrategjike.

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Kanë mbetur edhe pak vite: Ja kur e parashikon CIA rikrijimin e Shqipërisë Etnike
Kanë mbetur edhe pak vite: Ja kur e parashikon CIA rikrijimin e Shqipërisë Etnike
https://1.bp.blogspot.com/-o7X4BTMZYQQ/XwSzrDWBiCI/AAAAAAAAC3E/Y-qzxqe5PuIsbfdcBYDBilW94aIYtC4wACLcBGAsYHQ/s320/20200707_194017.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-o7X4BTMZYQQ/XwSzrDWBiCI/AAAAAAAAC3E/Y-qzxqe5PuIsbfdcBYDBilW94aIYtC4wACLcBGAsYHQ/s72-c/20200707_194017.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/07/kane-mbetur-edhe-pak-vite-ja-kur-e.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/07/kane-mbetur-edhe-pak-vite-ja-kur-e.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy