Publicite

Kjo është kafeneja e shqiptarëve në Gjermani që po i çmend serbët (Foto)

Duke luajtur, duke pirë e brohoritur mund t’i gjesh shqiptarët e një qyteti të Gjermanisë, të madh përafërsisht sa Vushtrria. Ata mblidhen n...Duke luajtur, duke pirë e brohoritur mund t’i gjesh shqiptarët e një qyteti të Gjermanisë, të madh përafërsisht sa Vushtrria.

Ata mblidhen në kafenenë e Miqail Beadinit, e cila në mes të Gjermanisë, mbanë ngjyrat kuq e zi në çdo kënd dhe ka emrin “Shqiponja”.

Është më se evidente se ka aq shumë shqiptarë në Gjermani, por këto fotografi të siguruara nga gazetametro.net tregojnë se ata jetojnë më të bashkuar se kurrë.

Ata përcjellin me fanatizëm çdo ndeshje të kombëtares dhe përfaqësueses së Kosovës, për çka, ata thonë se janë shumë krenarë.Kjo kafene ndodhet në qytetin gjerman Alsdorf, e cila ësht në Komunën Aachen, e që ndodhet shumë afër kufirit me Holandën dhe Belgjikën


COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Kjo është kafeneja e shqiptarëve në Gjermani që po i çmend serbët (Foto)
Kjo është kafeneja e shqiptarëve në Gjermani që po i çmend serbët (Foto)
https://1.bp.blogspot.com/-MryGcQFdtQw/XxrE63VRksI/AAAAAAAADUo/fJlaK742PLg3LpdZ6axDVxUBjvhu-Q8YACLcBGAsYHQ/s320/20200724_132230.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-MryGcQFdtQw/XxrE63VRksI/AAAAAAAADUo/fJlaK742PLg3LpdZ6axDVxUBjvhu-Q8YACLcBGAsYHQ/s72-c/20200724_132230.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/07/kjo-eshte-kafeneja-e-shqiptareve-ne.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/07/kjo-eshte-kafeneja-e-shqiptareve-ne.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy