Publicite

Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame të MV: Erdogani është bërë një yll në rritje në sy të muslimanëve

Filoturku i Bashkësisë Fetare Islame (BFI) të Maqedonisë së Veriut, Shaqir Fetahu në letrën e urimit dërguar kryetarit të Çështjeve Fetare t...Filoturku i Bashkësisë Fetare Islame (BFI) të Maqedonisë së Veriut, Shaqir Fetahu në letrën e urimit dërguar kryetarit të Çështjeve Fetare të Turqisë (Diyanet) Prof. Dr. Ali Erbaş me rastin e hapjes së Xhamisë Ajasofja për namaz, falënderoi presidentin e Turqisë Recep, Tayyip Erdogan.

Në deklaratën e bërë nga Diyaneti i Turqisë thuhet se rihapja e Xhamisë Ajasofja pas 86 vitesh për besimtarët ka shkaktuar gëzim në botën Islame.

Sipas deklaratës në letrat që kanë dërguar krerët e bashkësive fetare të vendeve të ndryshme kanë shprehur kënaqësinë për vendimin dhe kanë falënderuar presidentin Erdoğan.

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të BFI-së, Fetahu në letrën e tij ka theksuar se vendimi ka gëzuar të gjithë muslimanët. “Republika e Turqisë nën lidershipin e Erdoğan-it është bërë një yll në rritje në sy të muslimanëve të botës dhe të shtypurve dhe një burim i domosdoshëm shprese”, thuhet në deklaratën e Diyanetit duke e transmetuar letrën e Fetahut dërguar këtij institucioni.

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame të MV: Erdogani është bërë një yll në rritje në sy të muslimanëve
Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame të MV: Erdogani është bërë një yll në rritje në sy të muslimanëve
https://1.bp.blogspot.com/-8i6nh8d76-0/XxSvdXIeuQI/AAAAAAAADQQ/nqpTHd6KdCkzoDOjOfIPvW5RuK2V-nc_ACLcBGAsYHQ/s320/20200719_223755.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-8i6nh8d76-0/XxSvdXIeuQI/AAAAAAAADQQ/nqpTHd6KdCkzoDOjOfIPvW5RuK2V-nc_ACLcBGAsYHQ/s72-c/20200719_223755.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/07/kryetari-i-bashkesise-fetare-islame-te.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/07/kryetari-i-bashkesise-fetare-islame-te.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy