Publicite

Ky ishte beogradi i vitit 1777

KY ISHTE BEOGRADI i vitit 1777 Shkruan Feri Arifi Çka me shkru për Beogradin shiheni vet dhe ju përgjigjuni, e shkruar nga Tatomir Vukanoviq...KY ISHTE BEOGRADI i vitit 1777

Shkruan Feri Arifi
Çka me shkru për Beogradin shiheni vet dhe ju përgjigjuni, e shkruar nga Tatomir Vukanoviq, ky  myslimanët shqiptar i quanin turq, ortodokset shqiptar i quanin serbë.

(Po shumë ia kemi pa sherrin Turqisë. Turqia e friguar nga lufta me ruset iu ka  ba leshime ne formimin e kombi qe nuk egzistonte ne dëm të tokave tona dhe njerëzve tanë. Shikoni Vuk Karaxhiqi, spekulatori historik, spekulon me te verteten e Beogradit.
Nese shkruan " turq" , ata jenë shqiptar te mutlimanizuar, nëse shkruan serb ata jane shqiptar ortodoks.
Mjerë ne që nuk e kishim një qender unike fetare . Kisha e Perendimit as qe e qante kokën per ne qè nga  viti 1054, e nga ajo kohë edhe kjo e Lindjes ra ne duar te grekut dhe Rusisë. Shqiptarët mbetem jetima, pa fund pa shpresë. Kush pushtonte duhej ti nenshtroheshim, dhe te marrim fenë e tyre, të humbim kombesinë.
Është një mrekulli se si kemi qendruar deri me tani. Fxh )

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Ky ishte beogradi i vitit 1777
Ky ishte beogradi i vitit 1777
https://1.bp.blogspot.com/-ppnDZ2X7Fqo/XwRI0Di7UDI/AAAAAAAAC2g/75q3xEgGIjUgcAvB7euJQtF5tzD1bi54ACLcBGAsYHQ/s320/FB_IMG_1594116235082.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-ppnDZ2X7Fqo/XwRI0Di7UDI/AAAAAAAAC2g/75q3xEgGIjUgcAvB7euJQtF5tzD1bi54ACLcBGAsYHQ/s72-c/FB_IMG_1594116235082.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/07/ky-ishte-beogradi-i-vitit-1777.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/07/ky-ishte-beogradi-i-vitit-1777.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy