Publicite

Media gjermane: Ilirët kanë ndërtuar qytetet e para europiane para 3 mijë viteve

Me titullin “Shqipëria – Vendi dhe Njerëzit,” media bavareze ansbachplus.de, ka shkruar një tekst të shkurtër por plot ditirambe ndaj vendit...Me titullin “Shqipëria – Vendi dhe Njerëzit,” media bavareze ansbachplus.de, ka shkruar një tekst të shkurtër por plot ditirambe ndaj vendit shqiptar. Shkrimi i plotë:

“Shqipëria është një vend relativisht i panjohur, ndaj së cilës janë shpërndarë shumë paragjykime. Është një vend i pambaruar, ku në 1990 kaloi paqësisht nga diktatura në liri. Atëkohë vendi ishte ekonomikisht në tokë. Me këtë situatë, Shqipëria kërkoi një rrugë të qëndrojë në këmbë, pa ndonjë ndihmë të rëndësishme nga jashtë.

Është ndër vendet me historinë më të lashtë të Europës, pasi ilirët kanë ndërtuar qytetet e para prej vitit 1100 para erës sonë. Vend ku respektohet çdo fe, pasi asnjërit nuk i bën përshtypje nëse je ortodoks, katolik, musliman suni ose bektashi. Secili pranon fenë e tjetrit ashtu siç është. Këtu mund të mësohet shumë nga shqiptarët. Dhe shqiptarët janë një komb shumë mikpritës. Edhe nga kjo mund të mësohet shumë nga kombi që ndodhet në kufijtë e Ballkanit”.

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Media gjermane: Ilirët kanë ndërtuar qytetet e para europiane para 3 mijë viteve
Media gjermane: Ilirët kanë ndërtuar qytetet e para europiane para 3 mijë viteve
https://1.bp.blogspot.com/-ssjvDXvCnTs/XxlpU84ErGI/AAAAAAAADR4/p9o3eTfsCowv9nfL4koW9OlyeXwzilgTQCLcBGAsYHQ/s320/20200723_124045.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-ssjvDXvCnTs/XxlpU84ErGI/AAAAAAAADR4/p9o3eTfsCowv9nfL4koW9OlyeXwzilgTQCLcBGAsYHQ/s72-c/20200723_124045.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/07/media-gjermane-iliret-kane-ndertuar.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/07/media-gjermane-iliret-kane-ndertuar.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy