Publicite

Nervozohet Vuçiq, do të ndërhyjmë ushtarakisht në Kosovë

Aksioni i policisë së Kosovës për prangosjen e disa zyrtarëve në veri të Kosovës që kanë keqpërdorur dëtyrën zyrtare ka alarmuar Aleksandar ...Aksioni i policisë së Kosovës për prangosjen e disa zyrtarëve në veri të Kosovës që kanë keqpërdorur dëtyrën zyrtare ka alarmuar Aleksandar Vuçiqin.

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, teksa ka folur për aksionin e Policisë së Kosovës në veri të territorit të Republikës së Kosovës, ka thënë se nëse do të eskalojë situata atëherë Serbia do të ndërhyjë ushtarakisht për të mbrojtur jetën e serbëve në atë pjesë.

Këto deklarime kreu i shtetit serb i ka bërë gjatë një seance që është duke u zhvilluar në Kuvendin e Serbisë, e ku po diskutohet për Kosovën.

“Nëse rrezikohet rendi dhe jeta e popullit që jetojnë në veri të Kosovës, ushtria jonë do të mbrojë popullin tonë”, ka thënë Vuçiq, shkruan B92, transmeton Express.

Gjatë kësaj seance, kreu i shtetit serb ka gënjyer duke thënë se Policia e Kosovës ka shtënë në drejtim të njerëzve të pa armatosur.

Sipas tij ky aksion, po bëhet pasi që Kosova po dëshiron të tregojë se sa e madhe dhe sa e fuqishme është.

COMMENTS

BLOGGER: 1
Loading...

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Nervozohet Vuçiq, do të ndërhyjmë ushtarakisht në Kosovë
Nervozohet Vuçiq, do të ndërhyjmë ushtarakisht në Kosovë
https://1.bp.blogspot.com/-MAQNZ3H8CHc/XxMIJhJuWZI/AAAAAAAADOc/0aV2CTZvqTgdptgPP7CMOxLvzZs4d6m2QCLcBGAsYHQ/s320/20200718_163226.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-MAQNZ3H8CHc/XxMIJhJuWZI/AAAAAAAADOc/0aV2CTZvqTgdptgPP7CMOxLvzZs4d6m2QCLcBGAsYHQ/s72-c/20200718_163226.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/07/nervozohet-vuciq-do-te-nderhyjme.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/07/nervozohet-vuciq-do-te-nderhyjme.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy