Publicite

Njihuni me shqiptaren nga Gjirokastra që mposhti 12 shtete në Rusi dhe solli kupën në shtëpi

Këngëtarja gjirokastrite Inis Neziri na bëri sërish krenarë! Ajo u shpall fituese e festivalit “New Wave” në Rusi, ku rrëqethi mishin e të g...Këngëtarja gjirokastrite Inis Neziri na bëri sërish krenarë!


Ajo u shpall fituese e festivalit “New Wave” në Rusi, ku rrëqethi mishin e të gjithëve me zërin e saj fantastik.Ajo mundi të gjithë konkurrentët duke zënë vendin e parë me 280 pikë. Inis Neziri arriti të mposhtte plot 12 shtete me performancën e saj, e cila u mbështet nga shqiptarët në të gjithë botën. Këngëtarja shqiptare u vlerësua me pikët maksimale nga juria për dy netë rresht.

Ndërsa gjatë prezantimit, Inis bëri simbolin e shqiponjës para publikut rus, ku u shfaq edhe flamuri shqiptar.

Kjo nuk është fitorja e parë për këngëtaren shqiptare. Ajo ka fituar çmimin e parë në festivalin muzikor ‘Golden Stage’ 2018 në Rumani.

17-vjeçarja mori trofeun dhe vlera e çmimit ishte 25 mijë euro, para që i investoi në edukimin e saj në muzikë.

Ajo vjen nga një familje artistësh pasi nëna e saj është violiniste.

Inis Neziri nga Gjirokastra e filloi karrierën e saj tek ‘Gjeniu i Vogël 5’ ku arriti të rrëmbejë çmimin e parë. Dhe suksesi i këngëtares në karrierën muzikore është rritur akoma më shumë.Gazeta Korrekte/
COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Njihuni me shqiptaren nga Gjirokastra që mposhti 12 shtete në Rusi dhe solli kupën në shtëpi
Njihuni me shqiptaren nga Gjirokastra që mposhti 12 shtete në Rusi dhe solli kupën në shtëpi
https://1.bp.blogspot.com/-yuEYtL97HwU/Xxq90eZFGSI/AAAAAAAADT0/byLCBO-R6YAO9PyZKhte-JPvXyBgehouQCLcBGAsYHQ/s320/20200724_125321.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-yuEYtL97HwU/Xxq90eZFGSI/AAAAAAAADT0/byLCBO-R6YAO9PyZKhte-JPvXyBgehouQCLcBGAsYHQ/s72-c/20200724_125321.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/07/njihuni-me-shqiptaren-nga-gjirokastra.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/07/njihuni-me-shqiptaren-nga-gjirokastra.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy