Publicite

Serbët s’lanë gjë pa i thënë, Vesa i acaron më keq: Mësojeni gjuhën shqipe, është ndër më të vjetrat në botë”

Peticioni për vendosjen e Kosovës në hartën e Apple ka shkaktuar indinjatë tek njerëzit që janë kundër Shqipërisë Etnike. Ata kanë “sulmuar”...Peticioni për vendosjen e Kosovës në hartën e Apple ka shkaktuar indinjatë tek njerëzit që janë kundër Shqipërisë Etnike.

Ata kanë “sulmuar” artistë të ndryshëm shqiptarë që kanë dal hapur pro nënshkrimit të peticionit.

Mes artistëve që janë sulmuar është edhe këngëtarja Vesa Luma, e cila është ofenduar në komente nga serbët.

Vesa Luma publikoi një prej komenteve në InstaStory dhe shkroi: “Vazhdojnë këta!”

Këngëtarja u shpreh se mund të punësonte dikë për të fshirë komentet por ka vendosur që mos ta bëjë për ti treguar botës se “çfarë rrace janë ata”.

Ndërsa u kërkoi komentuesve që e ofendojë që të mësojnë gjuhën shqipe nëse duan të kuptojnë statusin e saj pasi është një ndër gjuhët më të vjetra në botë.

“A dini si është puna… Unë mund të punësoj dikë që të qëndrojë gjithë ditën duke ju bërë bllok dhe report, ama fillimisht dua t’i bëj botës me dije se çfare rrace jeni JU… Ju vazhdoni… Google Translate nëse doni të kuptoni (ose më mire, mësojeni gjuhën shqipe, pse jo, është një ndër gjuhët më të vjetra në botë,”- shkroi Vesa Luma.


COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Serbët s’lanë gjë pa i thënë, Vesa i acaron më keq: Mësojeni gjuhën shqipe, është ndër më të vjetrat në botë”
Serbët s’lanë gjë pa i thënë, Vesa i acaron më keq: Mësojeni gjuhën shqipe, është ndër më të vjetrat në botë”
https://1.bp.blogspot.com/-FnhpjeYgPSU/XyFTlVZP0jI/AAAAAAAADW8/WG5pnT4u3WccZjdKDrUEg95GATY4q59mwCLcBGAsYHQ/s320/20200729_124532.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-FnhpjeYgPSU/XyFTlVZP0jI/AAAAAAAADW8/WG5pnT4u3WccZjdKDrUEg95GATY4q59mwCLcBGAsYHQ/s72-c/20200729_124532.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/07/serbet-slane-gje-pa-i-thene-vesa-i.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/07/serbet-slane-gje-pa-i-thene-vesa-i.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy