Publicite

Vuçiç sulmon ashpër BE-në: Nëse kërkoni njohje reciproke me Kosovën, mos ejani në takim! Unë s’jam De Gol

Aleksandar Vuçiç ka shkuar për të promovuar dronët e rinj që ushtrisë serbë i kanë arritur nga Kina. Por, ka shfrytëzuar rastin të çojë disa...Aleksandar Vuçiç ka shkuar për të promovuar dronët e rinj që ushtrisë serbë i kanë arritur nga Kina. Por, ka shfrytëzuar rastin të çojë disa mesazhe për fqinjët nga Kroacia e deri në Shqipëri.

Vuçiç, i pyetur për unionin doganor dhe rrjetin energjetik dhe nëse kjo ka të bëjë me një lloj Shqipërie të madhe ka thënë se ka porosi që nëse Kosova dëshiron të negociojë për njohjen, më mirë mos të vijnë në takim.

“Meqë pas 10 ditësh pres vizita të rëndësishme dhe bisedime me liderët më të lartë të Evropës, jam ngopur duke dëgjuar marrëzitë e tyre të ndryshme pasi thonë që ne vijmë të bisedojmë për njohjen reciproke

Mos ejani pasi unë nuk vij të flasim për këtë. U them edhe nënave dhe baballarëve të tyre politikë dhe këtyre fatkeqëve poshtë që s’dinë ç’të thonë”.

Vuçiç ka çuar edhe kritika në adresë të disa shteteve të huaja, por pa saktësuar për kë e ka fjalën.

“Standardet janë gjithmonë të ndryshme dhe jo vetëm të dyfishta, por të shumëfishta dhe jam i lodhur me këto. Ata mendojnë se unë dua lavdërime nga ca media idiote që thonë se unë jam De Gol dhe i mençur dhe që s’jam diktator i madh që do thonë më vonë nëse nuk jam i dëgjueshëm. Mua më intereson vetëm populli im”.

Shtypi serb ka raportuar gjerë për vizitën në Tiranë të kryeministrit të Kosovës, Avdulla Hoti, me theks të veçantë takimin e ri në Uashington dhe deklaratën për njohje reciproke.

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Vuçiç sulmon ashpër BE-në: Nëse kërkoni njohje reciproke me Kosovën, mos ejani në takim! Unë s’jam De Gol
Vuçiç sulmon ashpër BE-në: Nëse kërkoni njohje reciproke me Kosovën, mos ejani në takim! Unë s’jam De Gol
https://1.bp.blogspot.com/-YZJ5QhC_9D8/XwHodEGUhrI/AAAAAAAAC1A/E-vVCel9-2wNmrOPp435qFr3ITZDMj3pwCLcBGAsYHQ/s320/20200705_164829.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-YZJ5QhC_9D8/XwHodEGUhrI/AAAAAAAAC1A/E-vVCel9-2wNmrOPp435qFr3ITZDMj3pwCLcBGAsYHQ/s72-c/20200705_164829.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/07/vucic-sulmon-ashper-be-ne-nese-kerkoni.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/07/vucic-sulmon-ashper-be-ne-nese-kerkoni.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy