Publicite

Vuçiq: Nëse nuk e njohim Kosovën, ja çfarë do t’i ndodh Serbisë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) dhe Bashkimi Evropian (BE) kanë pikëpamje të ...Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) dhe Bashkimi Evropian (BE) kanë pikëpamje të njëjta për zgjidhjen e çështjes së Kosovës sikur përfaqësuesit e Prishtinës.

“Ne nuk i kundërshtojmë shqiptarët, nuk ka rëndësi nëse flisni me shqiptarët ose Shtetet e Bashkuara dhe BE-së. Ata mendojnë njësoj dhe na dëshirojnë të njëjtën. Ata dëshirojnë pavarësinë e Kosovës brenda kornizës dhe kufijve të sotëm, siç e shpallën shqiptarët, Kosovën e pavarur”, tha Vuçiq për RTS.

Ai tha se “të gjithë përveç Rusisë dhe Kinës” kërkojnë që Beogradi ta njohë pavarësinë e Kosovës dhe shtoi se Serbia do të “izolohej dhe dënohej si vend” nëse udhëheqja e saj nuk shkonte në negociata me përfaqësuesit e Kosovës.

Vuçiq deklaroi se Shtetet e Bashkuara nuk braktisën negociatat për Kosovën dhe se ai priste “një nxitim edhe më të fortë të amerikanëve për këtë çështje”.

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Vuçiq: Nëse nuk e njohim Kosovën, ja çfarë do t’i ndodh Serbisë
Vuçiq: Nëse nuk e njohim Kosovën, ja çfarë do t’i ndodh Serbisë
https://1.bp.blogspot.com/-t-whlF4PSO8/Xx2Eu_HepFI/AAAAAAAADVs/5vfWx-uBFyIrQis4jhRREGJtPKH_XeogwCLcBGAsYHQ/s320/20200726_152626.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-t-whlF4PSO8/Xx2Eu_HepFI/AAAAAAAADVs/5vfWx-uBFyIrQis4jhRREGJtPKH_XeogwCLcBGAsYHQ/s72-c/20200726_152626.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/07/vuciq-nese-nuk-e-njohim-kosoven-ja.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/07/vuciq-nese-nuk-e-njohim-kosoven-ja.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy