Publicite

Vuçiq thotë se në veri të Kosovës do të respektohen masat e Serbisë

Në veri të Kosovës, në qytetet e banuara me shumicë serbe, do të respektohen masat që janë në përputhje me masat e Qeverisë së Serbisë në lu...Në veri të Kosovës, në qytetet e banuara me shumicë serbe, do të respektohen masat që janë në përputhje me masat e Qeverisë së Serbisë në luftë ndaj COVID-19. Kështu të paktën ka thënë presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në një deklarim publik të martën mbrëma.

Agjencia e lajmeve Tanjug, ka raportuar se “Vuçiq ka thënë se situata në veri të Kosovës është më e vështirë se që ka qenë dhe se autoritetet në veri do të ndërmarrin masa shumë kufizuese, në përputhje me masat e Qeverisë së Serbisë”.

Që më 29 qershor komunat veriore të Kosovës kanë kthyer disa masa të kufizimit. Shtabet e krizës në komunat Mitrovicë veriore, Zveçan, Zubin Potok dhe Leposaviq kishin njoftuar për ndalim të tubimeve në hapësira të jashtme dhe të brendshme si dhe kufizim të punës në objekte hoteliere deri në ora 23:00.

Në Serbi, situata me koronavirus vlerësohet shumë e rëndë. Për Beograd, Vuçiq ka thënë se situata është alarmante. Prej të mërkurës në Beograd ndalohet grumbullimi i më shumë se pesë personave, ndërsa prej të premtes deri të hënën do të ketë orë policore.

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Vuçiq thotë se në veri të Kosovës do të respektohen masat e Serbisë
Vuçiq thotë se në veri të Kosovës do të respektohen masat e Serbisë
https://1.bp.blogspot.com/-rjKZedou4yw/XwS4PJdA5hI/AAAAAAAAC3Q/O3qCvZYBkGwUbETvqQCPlQcHnZd8rzndgCLcBGAsYHQ/s320/20200707_195935.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-rjKZedou4yw/XwS4PJdA5hI/AAAAAAAAC3Q/O3qCvZYBkGwUbETvqQCPlQcHnZd8rzndgCLcBGAsYHQ/s72-c/20200707_195935.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/07/vuciq-thote-se-ne-veri-te-kosoves-do-te.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/07/vuciq-thote-se-ne-veri-te-kosoves-do-te.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy