Publicite

12 milje në Detin Jon do i kalojnë Greqisë? Reagon për herë të parë kryeministri Rama

Dje u përfol në media se ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, është shprehur në parlamentin helen se shumë shpejt Greqia do të ketë mundë...


Dje u përfol në media se ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, është shprehur në parlamentin helen se shumë shpejt Greqia do të ketë mundësinë për të zgjeruar ujërat e saj territoriale në 12 milje detare në detin Jon.

Disa prej politikanëve shqiptarë e cilësuar si ala rmuese këtë deklaratë. Lidhur me këtë, kryeministri Edi Rama ka reaguar indirekt me anë të një komenti në rrjetet sociale ku i përgjigjet një komentuesi i cili i tha se ujërat detare ia fale Greqisë.

“Te rrofte Skenderbeu ne balle kur ne koke ke Saliun dhe flet per “falje detesh” sikur flet per falje rrobash! Hajde shqipe hajde! Nuk falen detet e tokat si rroba o mik, prandaj para se te flasesh per tema te tilla, ulu lexo, rri degjo, informohu e pastaj shprehu dhe ruhu nga genje shtrat e medha se po te kapen ne gjume, i hengre e ike ne drejtim te pa ditur”, shkruan Rama në përgjigjen e tij, pas ng acmimit të komentuesit.
 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: 12 milje në Detin Jon do i kalojnë Greqisë? Reagon për herë të parë kryeministri Rama
12 milje në Detin Jon do i kalojnë Greqisë? Reagon për herë të parë kryeministri Rama
https://1.bp.blogspot.com/-wKi4EaBXxCk/X0ZSKg66aKI/AAAAAAAADnA/2I-rx6gQU9U-0VVdehZOpdPH85eu8GX8wCLcBGAsYHQ/s640/20200826_141338.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-wKi4EaBXxCk/X0ZSKg66aKI/AAAAAAAADnA/2I-rx6gQU9U-0VVdehZOpdPH85eu8GX8wCLcBGAsYHQ/s72-c/20200826_141338.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/08/12-milje-ne-detin-jon-do-i-kalojne.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/08/12-milje-ne-detin-jon-do-i-kalojne.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy