Publicite

Aktivistët në protestë: Çohuni të mbrojmë vendin me armë! Të zbardhet biseda telefonike mes ministrit grek dhe Ramës

“Falja e detit” është protesta që u mbajt paraditen në sotme në kryeqytet për deklaratën e kryeministrit grek Mitsotakis, i cili u shpreh se...


“Falja e detit” është protesta që u mbajt paraditen në sotme në kryeqytet për deklaratën e kryeministrit grek Mitsotakis, i cili u shpreh se Greqia do të zgjerojë ujërat territorialë deri në 12 milje. Aktivisti Aulon Kalaja kërkoi që të zbardhet biseda telefonike mes Ramës dhe ministrit grek Dendias.

“Të zbardhet biseda telefonike mes ministrit të jashtëm Dendias me kryeministrit Rama. Pse do të vizitojë shqipërinë dhe a do të ketë lidhje me zgjerimin e kufirit grek.

Shqipëria duhet të jetë reciproke në marrëveshjen me Greqinë. Jemi për marrëveshje të ndershme dhe Shqipëria të ulë në tryezë ekspertët më të mirë, jo spiunët.

Ne nuk do të djegim flamurin grek, por do të ngremë sa më lart flamurin shqiptar”, u shpreh Kalaja.

Një tjetër aktivist nuk i ndali tonet e ashpra ndaj qeverisë duke bërë thirrje: “Çohuni të mbrojmë vendin me armë. Po na shet kryeministri. Nuk është kryeministri i Shqipërisë, nuk është kryeministri i këtij vendi.”

Ndërsa Sazan Guri foli me detaje duke sqaruar se prej vitesh flitet për këtë marrëveshje ndërsa është dyfishuar numri i miljeve që kërkon të marrë pala greke.

“Këtë marrëveshje prej 10 vitesh me palën shqiptare, nga 6 milje, sot deklaron 12 milje. Kjo do të thotë pushtim të zonës ekskluzive ekonomike. Kjo do të thotë që shteti shqiptar nuk do të ketë pjesë detare në shtetin e vet”, tha Guri.(A.M/Faxweb.al)

 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Aktivistët në protestë: Çohuni të mbrojmë vendin me armë! Të zbardhet biseda telefonike mes ministrit grek dhe Ramës
Aktivistët në protestë: Çohuni të mbrojmë vendin me armë! Të zbardhet biseda telefonike mes ministrit grek dhe Ramës
https://1.bp.blogspot.com/-E1MOgCU_n7g/X0uQ_lJrZ8I/AAAAAAAADso/v5kHX8qRlyEHaaDXF7J1WWM_9NqUxTWEwCLcBGAsYHQ/s640/20200830_134258.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-E1MOgCU_n7g/X0uQ_lJrZ8I/AAAAAAAADso/v5kHX8qRlyEHaaDXF7J1WWM_9NqUxTWEwCLcBGAsYHQ/s72-c/20200830_134258.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/08/aktivistet-ne-proteste-cohuni-te.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/08/aktivistet-ne-proteste-cohuni-te.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy