Publicite

Ç’po ndodh në Egje? Gjiganti i flotës franceze niset drejt Mesdheut Lindor

Aeroplanmbajtësja Charles de Gaulle e flotës franceze, pritet të mbërrijë në Mesdheun Lindor. Ndërkohë për arsye sigurie, nuk është publikua...


Aeroplanmbajtësja Charles de Gaulle e flotës franceze, pritet të mbërrijë në Mesdheun Lindor. Ndërkohë për arsye sigurie, nuk është publikuar asnjë detaj, ndërsa ekspertët mendojnë se po bëhet gati për luftë, pasi ajo është e ngarkuar me avionë luftarakë dhe disa gjeneralë. Ajo është anija e parë sipërfaqësore franceze me energji bërthamore dhe transportuesi i vetëm me energji bërthamore jashtë Marinës së Shteteve të Bashkuara.


Vendosja e marinës franceze pason deklaratat e fundit të presidenti Emmanuel Macron se "Turqia kupton vetëm me vepra", por Erdogan ka qenë mjaft i ashpër dhe ka kërcënuar Francën dhe Greqinë se do ta paguajnë shtrenjtë. Macron foli në lidhje me mosmarrëveshjen e gjatë midis Greqisë dhe Turqisë, e cila nuk po gjen një zgjidhje të qëndrueshme. Tensionet janë rritur, ndërsa ekipet turke kërkojnë gaz në ujërat pranë ishujve grekë në Mesdheun Lindor. Anija turke "Oruc Reis" po heton për depozitat në jug të bregdetit turk, në ujërat të cilat Athina pretendon juridiksionin e saj.


Burimi:newsincyprus|Përktheu dhe Përshtati: JOQ Albania

 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Ç’po ndodh në Egje? Gjiganti i flotës franceze niset drejt Mesdheut Lindor
Ç’po ndodh në Egje? Gjiganti i flotës franceze niset drejt Mesdheut Lindor
https://1.bp.blogspot.com/-9bv9OPVxkQY/X00kKOduL9I/AAAAAAAADvs/2gSOHnc8BF8Qw2gJfvSTCZLKKBGF5kahgCLcBGAsYHQ/s640/20200831_182304.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-9bv9OPVxkQY/X00kKOduL9I/AAAAAAAADvs/2gSOHnc8BF8Qw2gJfvSTCZLKKBGF5kahgCLcBGAsYHQ/s72-c/20200831_182304.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/08/cpo-ndodh-ne-egje-gjiganti-i-flotes.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/08/cpo-ndodh-ne-egje-gjiganti-i-flotes.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy