Publicite

Fethullah Gylen jep deklaratën e fortë për reagimin e Erdogan për çështjen Shqipëri greqi

Fethullah Gülen siç njihet edhe si kundërshtari më i madh politik i presidentit turk Erdogan reagon ndaj deklaratave të këtij të fundit për ...


Fethullah Gülen siç njihet edhe si kundërshtari më i madh politik i presidentit turk Erdogan reagon ndaj deklaratave të këtij të fundit për çështjen Shqipëri Greqi në detin Jon raporton Lajmenoy.info

Fethullah Gülen u prononcua në mediat Amerikane se Rexhep Taip Erdogan ka një marrëveshje të fshehtë me Greqinë! Në këtë mes ka shumë pazare që do ta dëmtojnë Shqipërinë.

Ai theksoi se Erdogan i ka kërkuar Kryeministrit Grek Micotaqis që ta lejon të futet në egje dhe ndërkohë territorin e lënë ta merr në detin Jon.

Fetullah Gylen tha se Erdogan po e mashtron kryeministrin Shqiptar Edi Rama duke ja ngulur thikën pas shpine dhe duke e dëmtuar shtetin Shqiptar përcjell Lajmenoy.info

E gjithë kjo trazirë që po ndodh mes tre shteteve Turqi-Greqi-Shqipëri është marrëveshje e Erdogan me Micotaqis për të shkëmbyer territore mes vete.

Erdogan Shqipërinë e llogarit sikur është pronë e tij dhe në këtë situatë dëshiron të përfiton nga Shqipëria duke e dëmtuar atë.

Dhe si përfundim Fetullah Gylen tha se Turqia rrezikon sovranitetin e saj nga këto dallavere të Erdogan. /Lajmenoy.info

 

COMMENTS

BLOGGER: 2
Loading...

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Fethullah Gylen jep deklaratën e fortë për reagimin e Erdogan për çështjen Shqipëri greqi
Fethullah Gylen jep deklaratën e fortë për reagimin e Erdogan për çështjen Shqipëri greqi
https://1.bp.blogspot.com/-wmvgu9Rl6xs/X01GLuU6_dI/AAAAAAAADwg/G9xAi_YMV0ALytOmFU2drofWSg4QYddJACLcBGAsYHQ/s640/20200831_204822.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-wmvgu9Rl6xs/X01GLuU6_dI/AAAAAAAADwg/G9xAi_YMV0ALytOmFU2drofWSg4QYddJACLcBGAsYHQ/s72-c/20200831_204822.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/08/fethullah-gylen-jep-deklaraten-e-forte.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/08/fethullah-gylen-jep-deklaraten-e-forte.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy