Publicite

Këtë herë Franca kapërceu kufirin , Kër.cënim për Turqinë…

Nga ana tjetër, gazeta Ethnos, titulli i së cilës është deklarata e Çavuşoğlu para kamerave, “Nëse ndërmerrni hapa të gabuar, nuk do të bëjm...


Nga ana tjetër, gazeta Ethnos, titulli i së cilës është deklarata e Çavuşoğlu para kamerave, “Nëse ndërmerrni hapa të gabuar, nuk do të bëjmë një aksident këtë herë”, pohoi se ekipe turke të rojeve bregdetare u përpoqën të godisnin një varkë Greke.Incidenti ndodhi në mesnatë, 21 milje në perëndim të ishullit Halki-Herke, në orët e para të së mërkurës, 26 gusht, njoftoi Ethnos, e cila nuk u konfirmua nga zyrtarët.

Kathimerini vëren se një operacion shpëtimi emigrantësh ndodhi midis Halki dhe Rhodes dhe se 92 vetë u dërguan në breg të sigurt në operacionin ku helikopterët u përdorën gjithashtu.Gazeta greke To Vima shkruajti se parlamenti grek do të miratojë marrëveshjet e juridiksionit detar të nënshkruara sot me Italinë dhe Egjiptin.

Ushtria Franceze tha në një deklaratë këtë mëngjes, Greqia, Italia dhe njoftoi se Qiproja Jugore me NAVTEX të Turqisë deklaroi se zona gjithashtu mbulon një stërvitje që fillon. Në deklaratë, u shpreh se përveç një fregate, tre avionë Rafale gjithashtu morën pjesë në shfaqje.Ministrja franceze e Mbrojtjes Florence Parly kërcënohet se Turqia kaloi kufirin me një mesazh në Twitter.

Duke treguar parly që u bë zona e tensionit të Mesdheut Lindor “duhet të bëhet normë jo një përjashtim nga ligji ndërkombëtar.” Mesdheu Lindor dhe disa nuk janë fusha lojrash të lakmisë, duhet të jetë një vend që përfaqëson interesat e përbashkëta, “tha ai. Ministri francez të japë nga Turqia për të synuar emrin e madh Duke mirëpritur me lumturi, media greke argumentoi se administrata e Parisit i kishte dhënë një mesazh Ankarasë.

 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Këtë herë Franca kapërceu kufirin , Kër.cënim për Turqinë…
Këtë herë Franca kapërceu kufirin , Kër.cënim për Turqinë…
https://1.bp.blogspot.com/-nzeo86D-Evw/X0vLKjtVuaI/AAAAAAAADtA/FTCKwmUs8uMbWRy8VZ-XlYmadBgvY4e1QCLcBGAsYHQ/s640/20200830_175118.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-nzeo86D-Evw/X0vLKjtVuaI/AAAAAAAADtA/FTCKwmUs8uMbWRy8VZ-XlYmadBgvY4e1QCLcBGAsYHQ/s72-c/20200830_175118.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/08/kete-here-franca-kaperceu-kufirin.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/08/kete-here-franca-kaperceu-kufirin.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy