Publicite

“L ufta” greko-turke po na troket tek porta

Keto ditë të nxehta vere, mes kr izës së Covi d që po merr dhe jetë njerëzish në spi talet tona, asaj ekonomike që mesa duket do vijë dhe do...Keto ditë të nxehta vere, mes kr izës së Covi d që po merr dhe jetë njerëzish në spi talet tona, asaj ekonomike që mesa duket do vijë dhe do thellohet, mes em igrantëve të rreshtuar me kilometra në kufi si r efugjatë l ufte, duket se një kr izë shumë më e madhe po na troket tek porta, kë rcënimi real i një l ufte “greko-turke”.

Greqia në mënyrë të njëanëshme ka nënshkruar një marrëveshje për ndarjen e detit me Egjipitin, ne jug te mesdheut. Nderkohe një marrëveshje të tille pak muaj më para e kishte nënshkruar me Izraelin. Për Greqine që është jo vetëm një shtet ballkanik por një arqipelag mesdhetar kjo do te thote , kontrolli i mesdheut jugor nga kufinjtë e Turqise deri tek ato te Libise, nga ato te Sirise e deri tek ato te Shqipërisë përballe Himares.

 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: “L ufta” greko-turke po na troket tek porta
“L ufta” greko-turke po na troket tek porta
https://1.bp.blogspot.com/-amS8kIJIH1c/Xz6jnvwDQlI/AAAAAAAADiY/SiyEt47BTY07khlzDYnjkCfrbUE1MBSvQCLcBGAsYHQ/s640/20200820_182316.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-amS8kIJIH1c/Xz6jnvwDQlI/AAAAAAAADiY/SiyEt47BTY07khlzDYnjkCfrbUE1MBSvQCLcBGAsYHQ/s72-c/20200820_182316.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/08/l-ufta-greko-turke-po-na-troket-tek.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/08/l-ufta-greko-turke-po-na-troket-tek.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy