Publicite

Një objekt misterioz gjendet në tokën shqiptare, arkeologët: S’po e besojmë dot / VIDEO

Në zonën e Kaçanikut është zbuluar një objekt, i cili besohet të jetë qindra vjet i vjetër. Banorët e kësaj zone nuk ishin në dijeni se aty ...


Në zonën e Kaçanikut është zbuluar një objekt, i cili besohet të jetë qindra vjet i vjetër. Banorët e kësaj zone nuk ishin në dijeni se aty ndodhej objekti i veçantë që është i ndërtuar me tulla dhe ka formën e tunelit.

Edhe arkeologët kanë mbetur të befasuar nga ky zbulim dhe kanë nisur gërmimet, pasi zona nuk ishte e shënuar si zonë arkeologjike. Vjollca Aliu nga Departamenti i Trashëgimisë Kulturore ka thënë se ky zbulim ka qenë i papritur për ta dhe se e kanë të vështirë ta besojnë.

Besohet se gërmimet do të zgjasin për një kohë të gjatë, pasi mendohet se mund të kenë rënë në gjurmët e një fshati antik.


 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Një objekt misterioz gjendet në tokën shqiptare, arkeologët: S’po e besojmë dot / VIDEO
Një objekt misterioz gjendet në tokën shqiptare, arkeologët: S’po e besojmë dot / VIDEO
https://1.bp.blogspot.com/-sjc_5DaKDsY/Xz6gNoZpOtI/AAAAAAAADiM/IAKU2i4-KSge5z5GloxhhHFmjh_PIE8oACLcBGAsYHQ/s640/20200820_180827.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-sjc_5DaKDsY/Xz6gNoZpOtI/AAAAAAAADiM/IAKU2i4-KSge5z5GloxhhHFmjh_PIE8oACLcBGAsYHQ/s72-c/20200820_180827.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/08/nje-objekt-misterioz-gjendet-ne-token.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/08/nje-objekt-misterioz-gjendet-ne-token.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy