Publicite

Nuk ka pare Serbia me i ble kullat e mia! Vëllau i dëshmorit refuzon një milion euro për t’i shitur shtëpitë në Mitrovicë!

Nuk ka pare Serbia me i ble kullat e mia! Ali Kadriu nga lagjia “Kroi i Vitakut” në Veri të Mitrovicës, është shqiptari i parë që rezistoi p...


Nuk ka pare Serbia me i ble kullat e mia!

Ali Kadriu nga lagjia “Kroi i Vitakut” në Veri të Mitrovicës, është shqiptari i parë që rezistoi pengesave nga serbët për të ndërtuar shtëpinë në këtë lagje.

Ndërtimi dhe renovimi i shtëpive, pas lu ftës në veri është shumë i vështírë.

Mirëpo, Ali Kadriu me këmbën guljen e tij arriti ta ndërton shtëpinë me disa karakt eristika të veçanta.

Edhe pse qeveria serbe i ofroi shumë të mëdha të parave për të shitur tokën dhe shtëpinë, por Aliu nuk pranoi.

“Kam ardh i pari këtu me ndërtu dhe ka qenë shumë vështírë.

Këtu nuk kanë lënë serbët mirëpo këmbëngulja ime dhe arrita me ndërtu shtëpinë.

Ka qenë krejt e rrethuar me KFOR e UNMIK si visha me ndërtu me largojshin me kanë dërgu në bu rg”, tha ai.

Kullën që ndërtoi pas luf tës me idenë e vëllaut të tij që ra dësh morë, ka karakteristikat shumë të rralla dhe që lidhen me ngj arjet me vlerë për Kosovën.
 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Nuk ka pare Serbia me i ble kullat e mia! Vëllau i dëshmorit refuzon një milion euro për t’i shitur shtëpitë në Mitrovicë!
Nuk ka pare Serbia me i ble kullat e mia! Vëllau i dëshmorit refuzon një milion euro për t’i shitur shtëpitë në Mitrovicë!
https://1.bp.blogspot.com/-EBcuxQN6j0c/XznEBkuKu_I/AAAAAAAADgM/_oRAswS5f9QXkBN0zVhMrVxhEjTyvN0HwCLcBGAsYHQ/s640/20200817_013953.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-EBcuxQN6j0c/XznEBkuKu_I/AAAAAAAADgM/_oRAswS5f9QXkBN0zVhMrVxhEjTyvN0HwCLcBGAsYHQ/s72-c/20200817_013953.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/08/nuk-ka-pare-serbia-me-i-ble-kullat-e.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/08/nuk-ka-pare-serbia-me-i-ble-kullat-e.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy