Publicite

Peshkopi serb nuk u lejua të hyjë në Kosovë

Peshkopi i Ipeshkvisë së Rashkës dhe Prizrenit, Teodosije, u kthye dje nga pika kufitare e Jarinjes ndërsa po udhëtonte drejt Graçanicës. Si...Peshkopi i Ipeshkvisë së Rashkës dhe Prizrenit, Teodosije, u kthye dje nga pika kufitare e Jarinjes ndërsa po udhëtonte drejt Graçanicës. Siç tha ai, nuk u lejua të kalonte sepse po transportonte dy kova me mjaltë si dhuratë për manastirin.

Peshkopi tha se u kthye nga pika kufitare për herë të parë në njëzet vjetët e fundit gjersa është ankuar rreth sjelljeve të doganierëve shqiptarë, transmeton Telegrafi.

Informacioni për KoSSev u konfirmua nga vetë peshkopi, i cili u kontrollua dy herë gjersa sipas tij, përjetoi sjelljen e pakëndshme të shefit të doganave.

“Kjo është hera e parë në 20 vjet që dikush më ka rikthyer nga vendkalimi. Unë nuk e prisja këtë, isha vetëm në veturë. Kam ardhur nga Serbia qendrore dhe isha duke udhëtuar për në manastirin e Graçanicës. Kam mbajtur dy kova në bagazh si dhuratë për motrën”, tha peshkopi.

Ndryshe, peshkopi disa herë ka përdorur gjuhë raciste gjatë fjalimeve në kishat serbe në Kosovë.

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Peshkopi serb nuk u lejua të hyjë në Kosovë
Peshkopi serb nuk u lejua të hyjë në Kosovë
https://1.bp.blogspot.com/-iUloqXnKaTg/XzZq57F4MWI/AAAAAAAADd8/jk0OscGgtDAbHP3ot7BZEknNHmQH5GiKACLcBGAsYHQ/s640/20200814_124145.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-iUloqXnKaTg/XzZq57F4MWI/AAAAAAAADd8/jk0OscGgtDAbHP3ot7BZEknNHmQH5GiKACLcBGAsYHQ/s72-c/20200814_124145.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/08/peshkopi-serb-nuk-u-lejua-te-hyje-ne.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/08/peshkopi-serb-nuk-u-lejua-te-hyje-ne.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy