Publicite

Policia e Kosovës shkon në Karaçevë pas raportimit për hyrjen e xhandarëve serbë

Pjesëtarë të xhandarmërisë serbe, gjatë ditës së sotme janë parë teksa kanë hyrë në territorin e Republikës së Kosovës, saktësisht në Karaçe...


Pjesëtarë të xhandarmërisë serbe, gjatë ditës së sotme janë parë teksa kanë hyrë në territorin e Republikës së Kosovës, saktësisht në Karaçevë të Kamenicës.

“Menjëherë pas raportimit të këtij informacioni, njësitet policore kufitare kanë reaguar duke shkuar dhe patrulluar tek vendi ku është raportuar rasti”, thonë nga Policia e Kosovës.

Njësitet policorë kanë bërë shikimin e vendit sipas koordinatave si dhe kanë bërë patrullime dhe vëzhgime në atë zonë.

Po ashtu është njoftuar edhe KFOR-i, pasi që mandatin e sigurisë së zonës së kufirit me Serbinë, ende e ka KFOR-i.

“Pas raportimit të një informacioni nga Karaçeva e Kamenicës, njësitet policore kufitare kanë reaguar menjëherë duke shkuar dhe patrulluar tek vendi ku është raportuar rasti. Njësitet policore nuk kanë hasur në atë lokacion ndonjë njësi apo siç është informuar për ushtri të Serbisë. Njësitet policore kanë bërë shikimin e vendit sipas koordinatave si dhe kanë bërë patrullime dhe vëzhgime në atë zonë. Po ashtu është njoftuar edhe KFOR-i, pasi që mandatin e sigurisë së zonës së kufirit me Serbinë, ende e ka KFOR-i”, thuhet në përgjigjen e Policisë.
 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Policia e Kosovës shkon në Karaçevë pas raportimit për hyrjen e xhandarëve serbë
Policia e Kosovës shkon në Karaçevë pas raportimit për hyrjen e xhandarëve serbë
https://1.bp.blogspot.com/-s6SpMqf6Ua4/Xy6MJ-TRMcI/AAAAAAAADb8/6mWHcljrVOU-ZTnaFywTHeZY9ZUzcQlsQCLcBGAsYHQ/s640/20200808_132646.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-s6SpMqf6Ua4/Xy6MJ-TRMcI/AAAAAAAADb8/6mWHcljrVOU-ZTnaFywTHeZY9ZUzcQlsQCLcBGAsYHQ/s72-c/20200808_132646.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/08/policia-e-kosoves-shkon-ne-karaceve-pas.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/08/policia-e-kosoves-shkon-ne-karaceve-pas.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy