Publicite

Pse po sulmohet personaliteti i Gjergj Kastriotit?!

Nga Gjon KEKA Pse po sulmohet personaliteti mbikohor i Gjergj Kastriotit ?!,shtrohet pyetja sot në këtë shekull ,e që natyrshëm nuk do të du...


Nga Gjon KEKA

Pse po sulmohet personaliteti mbikohor i Gjergj Kastriotit ?!,shtrohet pyetja sot në këtë shekull ,e që natyrshëm nuk do të duhet të kishte pyetje të tilla po të ishin gjërat në vendin e vetë :

E para ai sulmohet sepse është drita e kombit,

e dyta sepse ai është mbrojtësi i qenjes sonë kombëtare e identitare dhe tërë civilizimit të familjes europiane,

e treta sepse ai është rrënja dhe fisi më frytdhënës i kombit shqiptar europian,

e katërat sepse ai është i vetmi mbret i kombit shqiptar me merita të dyfishta , gjë që nuk ka pasur në historinë e mbretërve në Europë,

e pesta sepse ai dhe shpirti i tij i fuqishëm është tmerri në sytë e turqëve dhe mbetjeve të tyre,

e gjashta sepse ai është lider, strateg dhe personalitet mbikohor i përjetshëm ,ai nuk vdes edhe pse këtë e duan turqit dhe mbetjet sulltaniste,

e shtata sepse ai është dëshmia më e mirë e vlerës së pavdekshme të rrënjëve tona dhe themeleve të lashta europian të kombit shqiptar,

e teta sepse ai e ka bërë shtetin e Arbërit model dhe faktor vendimtar të fatit politik të kontinentit tonë,

e nënta sepse ai është akoma edhe sot hero i preferuar i shumë kombeve e popujve ,por ja që ai është shqiptare dhe i tillë do të jetë deri sa të ketë botë shqiptare nën qiellin e tij,

e dhjeta sepse ai ka lënë pasardhës

(Ky shkrim i autorit Gjon Keka eshte botuar per here te pare me 2013 ne mediat shqiptare,tani ribotohet)
 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Pse po sulmohet personaliteti i Gjergj Kastriotit?!
Pse po sulmohet personaliteti i Gjergj Kastriotit?!
https://1.bp.blogspot.com/-7frxofJD_1c/Xz0wCwmbNaI/AAAAAAAADg8/6jXKQhcZ43cWZAUxtDalpZV4091zfyRcACLcBGAsYHQ/s640/20200819_155740.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-7frxofJD_1c/Xz0wCwmbNaI/AAAAAAAADg8/6jXKQhcZ43cWZAUxtDalpZV4091zfyRcACLcBGAsYHQ/s72-c/20200819_155740.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/08/pse-po-sulmohet-personaliteti-i-gjergj.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/08/pse-po-sulmohet-personaliteti-i-gjergj.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy