Publicite

Turqia largoi 6 avionë grekë F-16 nga zona ku bën kërkime

“Gjashtë (6) avionë tip F-16 të Greqisë, të cilët ishin ngritur nga Ishulli i Kretës dhe iu afruan zonës së shpallur me NAVTEX [nga Turqia],...


“Gjashtë (6) avionë tip F-16 të Greqisë, të cilët ishin ngritur nga Ishulli i Kretës dhe iu afruan zonës së shpallur me NAVTEX [nga Turqia], pasi u kapën me radar u larguan nga zona”, thuhet në deklaratën e Ministrisë së Mbrojtjes Kombëtare (MSB).

Avionët F-16 të Forcave Ajrore Turke interceptimin e bënë në jugperëndim të Ishullit të Qipros, vijon komunikata.

“Forcat tona Detare dhe Ajrore i vazhdojnë punimet me një vendosmëri të pafund për mbrojtjen e të drejtave dhe interesave tona në Mesdheun Lindor”, përfundon komunikata.
 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Turqia largoi 6 avionë grekë F-16 nga zona ku bën kërkime
Turqia largoi 6 avionë grekë F-16 nga zona ku bën kërkime
https://1.bp.blogspot.com/-WLGWZw04MQc/X0mAGHCI28I/AAAAAAAADqo/EbEVaKQW_BUBmsSRaw05dA7N8Db1wBgtwCLcBGAsYHQ/s640/20200829_000637.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-WLGWZw04MQc/X0mAGHCI28I/AAAAAAAADqo/EbEVaKQW_BUBmsSRaw05dA7N8Db1wBgtwCLcBGAsYHQ/s72-c/20200829_000637.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/08/turqia-largoi-6-avione-greke-f-16-nga.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/08/turqia-largoi-6-avione-greke-f-16-nga.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy