Publicite

Arroganca e Francës kundrejt konfliktit Turko – Grek i bën shqiptarët të mendohen!

Arroganca e Francës kundrejt konfliktit Turko – Grek i bën Shqiptarët të mendohen!.. Qëndrimi arrogant i Francës kundrejt R. Turke, mbështet...


Arroganca e Francës kundrejt konfliktit Turko – Grek i bën Shqiptarët të mendohen!..

Qëndrimi arrogant i Francës kundrejt R. Turke, mbështetja ushtarake dhe armatimi i hapur i ushtrisë pushtuese greke i ujërarave të mesdheut dhe i ujërave shqiptare në Detin Jon, i bën shqiptarët të mendohen! Ështê e njëjta Francë që i ndau pjesën veriore Kosovës në vitin 1999 dhe i la hapur portat serbise per të bllokuar funksionimin shtetëror të saj dhe për të rikolonizuar veriun e saj, që një ditë të përshtatshme të bëjë atë që bëri me Malin e Zi.
2.
Shqiptarët nuk kanë kohë për të humbur, shqiptarët nuk kanë kohë për t’u grindur për kolltuqe, por mbi të gjitha, shqiptarët nuk kanë asnjë arsye për të qenë inferior ndaj kopilëve të ballkanit. Shqipëria është anëtare e Natos dhe e të gjitha organizmave ndërkombëtare. E vetmja detyrë e ,,rëndë” në këto kohë i mbetet Parlamentit të Kosovës: Të thërrasë znj. Osmani një seancë plenare të jashtëzakonshme, të shfuqizojnë Dokumentin e Ahtisarit, të cilit nuk i ka lënë gjë për t’i përmendur serbia, dhe të shpallim Bashkimin e Kosovës me Shqipërinë. Dhe gjer në konsolidimin e plotë të Shtetit Shqiptar, t’u ofrohet, sipas Konventave Ndërkombëtare, nga një bazë ushtarake Sh.B.A- së ne Veri dhe R. së Turqisë në Jug të vendit…Detajet, sigurisht që i dinë ekspertët e fushave përkatëse…
 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Arroganca e Francës kundrejt konfliktit Turko – Grek i bën shqiptarët të mendohen!
Arroganca e Francës kundrejt konfliktit Turko – Grek i bën shqiptarët të mendohen!
https://1.bp.blogspot.com/-dAhBW6GbKjI/X1TQ0hrNv8I/AAAAAAAADzc/mMbx-2FEr5IlBX53k7Nm8YTQoKhGpqc3wCLcBGAsYHQ/s320/20200906_140542.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-dAhBW6GbKjI/X1TQ0hrNv8I/AAAAAAAADzc/mMbx-2FEr5IlBX53k7Nm8YTQoKhGpqc3wCLcBGAsYHQ/s72-c/20200906_140542.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/09/arroganca-e-frances-kundrejt-konfliktit.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/09/arroganca-e-frances-kundrejt-konfliktit.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy