Publicite

Dritan Abazoviq: “Mali i Zi nuk do të bëhet as Sparta Serbe dhe as Shqipëri e Madhe”

Kreu i koalicionit “Bardh e Zi”, Dritan Abazoviq, komentoi ngjarjet e mbrëmshme. Ai dënoi me forcë konfliktet e mbrëmshme dhe u bëri thirrje...


Kreu i koalicionit “Bardh e Zi”, Dritan Abazoviq, komentoi ngjarjet e mbrëmshme. Ai dënoi me forcë konfliktet e mbrëmshme dhe u bëri thirrje të gjithë qytetarëve të Malit të Zi të bëjnë paqe, tha ai në gjatë një konference për shtyp.

Ai tha se ka kohë për të festuar, dhe ai tha së këtë duhet ta bëni në shtëpi dhe se konfliktet do t’i shkonin për shtat vetëm qeverisë në largim.

Ai tha se nuk ka kompromise me interesat kombëtare të Malit të Zi.

“Mali i Zi nuk do të bëhet as Sparta Serbe as Shqipëria e Madhe,” tha ai.

Ai shtoi se duhet të jemi të denjë për vullnetin e qytetarëve.

Abazoviç theksoi se Mali i Zi do të zhvillohet si një shtet civil dhe se politika e kësaj platforme është një qeveri ekspertësh.

 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Dritan Abazoviq: “Mali i Zi nuk do të bëhet as Sparta Serbe dhe as Shqipëri e Madhe”
Dritan Abazoviq: “Mali i Zi nuk do të bëhet as Sparta Serbe dhe as Shqipëri e Madhe”
https://1.bp.blogspot.com/-5U-IuL9tjIg/X04ov_qZIEI/AAAAAAAADw4/gai6aV68AhYUvc9UD0NVG2L4HCYE17E7wCLcBGAsYHQ/s640/20200901_125514.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-5U-IuL9tjIg/X04ov_qZIEI/AAAAAAAADw4/gai6aV68AhYUvc9UD0NVG2L4HCYE17E7wCLcBGAsYHQ/s72-c/20200901_125514.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/09/dritan-abazoviq-mali-i-zi-nuk-do-te.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/09/dritan-abazoviq-mali-i-zi-nuk-do-te.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy