Publicite

Kancelarja Gjermane Merkel trondit me deklaratën ndaj Greqisë për 12 miljet e detit Jon

Kancelarja Gjermane znj Angela Merkes sot është prononcuar në mediat gjermane lidhur me çështjen Shqipëri-Greqi dhe tensionet mes dy vendeve...


Kancelarja Gjermane znj Angela Merkes sot është prononcuar në mediat gjermane lidhur me çështjen Shqipëri-Greqi dhe tensionet mes dy vendeve janë acaruar shumë ditët e fundit.

Kancelarja Merkel kritikoi ashpër qeverinë Greke për pretendime territoriale në shtetin fqinj duke theksuar se Shqipëria është një shtet i pavarur dhe pjesë e NATO por së shpejti do ti bashkohet edhe familjes së madhe Bashkimit Europian.

Askush nuk guxon të cënojë kufijt e Shqipërisë!

Shqipëria është shteti më paqësor në rajon, dhe si i tillë do të mbetet.

Gjithashtu kancelarja Merkel kërkoi nga qeveria Greke që të qetësojnë zërat për pretendime territoriale me Shqipërinë, por nuk e la menjëanë edhe konflikti Turko-Grek.

Kancelarja Merkel kërkoi nga të dyja palët që të gjejnë një rrugë për dialog sepse kjo situatë e tensionuar nuk do ti bën mirë askujt. /Lajmenoy.info

 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Kancelarja Gjermane Merkel trondit me deklaratën ndaj Greqisë për 12 miljet e detit Jon
Kancelarja Gjermane Merkel trondit me deklaratën ndaj Greqisë për 12 miljet e detit Jon
https://1.bp.blogspot.com/-enR2S9d7LFc/X1jPG79sBNI/AAAAAAAAD1U/esB27OeZ1K4KrW4blq6liEvs6uYN8BGpQCLcBGAsYHQ/s320/20200909_144730.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-enR2S9d7LFc/X1jPG79sBNI/AAAAAAAAD1U/esB27OeZ1K4KrW4blq6liEvs6uYN8BGpQCLcBGAsYHQ/s72-c/20200909_144730.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/09/kancelarja-gjermane-merkel-trondit-me.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/09/kancelarja-gjermane-merkel-trondit-me.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy