Publicite

Ministri i Brendshëm turk në deklaratë rrëqethëse: Zoti është me Erdoganin! Turqia do sundojë botën

Një deklaratë e ministrit të Brendshëm turk Suleyman Soylu gjatë një aktiviteti në Ankara ka trazuar gjakrat midis Turqisë dhe Greqisë për ç...


Një deklaratë e ministrit të Brendshëm turk Suleyman Soylu gjatë një aktiviteti në Ankara ka trazuar gjakrat midis Turqisë dhe Greqisë për çështjen e detit. “Zoti është me Erdogan dhe qeverinë e tij. Turqia do të sundojë botën duke shkruar historinë. Ne jemi Turqia. Ne jemi një vend i madh. Ne jemi një komb fisnik. Idetë dhe filozofitë u promovuan nga paraardhësit tanë dhe janë të vlefshme dhe të domosdoshme në botën e sotme”,- ka deklaruar Soylu. Personi më i besuar i Erdogan bëri të qartë se misioni i Ankarasë është që “t’u japë një dorë vendeve që duan të heqin qafe “shtypjen e kapitalizmit të egër”. Ndër të tjera ai tha: “Ne gjithashtu kemi një përgjegjësi gjeografike. Ne jemi zemra e gjithë gjeografisë botërore”.

 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Ministri i Brendshëm turk në deklaratë rrëqethëse: Zoti është me Erdoganin! Turqia do sundojë botën
Ministri i Brendshëm turk në deklaratë rrëqethëse: Zoti është me Erdoganin! Turqia do sundojë botën
https://1.bp.blogspot.com/-B4PkwOUrBSI/X1vHS_KeUGI/AAAAAAAAD64/rybdDl9oYDgbItNNICVGeUEC4uuGr-jMgCLcBGAsYHQ/s320/20200911_205106.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-B4PkwOUrBSI/X1vHS_KeUGI/AAAAAAAAD64/rybdDl9oYDgbItNNICVGeUEC4uuGr-jMgCLcBGAsYHQ/s72-c/20200911_205106.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/09/ministri-i-brendshem-turk-ne-deklarate.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/09/ministri-i-brendshem-turk-ne-deklarate.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy