Publicite

Nese dikush mendon se Turqia nuk e tërheq njohjen e Kosovës, gabim e ka!

Ju njeh Izraeli dhe hapni ambasade në Jerusalem!!! Ja Ç’far ndodh pastaj!? Menjeherë me hapjen e Ambasades se Kosovës në Jerusalem! Turqia i...Ju njeh Izraeli dhe hapni ambasade në Jerusalem!!!

Ja Ç’far ndodh pastaj!?
Menjeherë me hapjen e Ambasades se Kosovës në Jerusalem! Turqia i ngrin gjitha mardhënjet ekonomike politike diplomatike dhe ndihmat qe po i ofron FSK-se….
Ministria e punve të jashtme Turke reagoj fuqishëm ndaj dy shteteve invalide Kosovo- Albania qe po ofrohen me Izraelin në hapjen e Ambasadave në Jerusalem…

Burime të aferta në qeverinë Turke flasin se kjo vije e kuqe nuk do t’i tolerohet askujt e me se paku shtetit servil Kosovo i cili ndermori një hap shumë të rrezikshëm poashtu mori deri tash 2.2 miliard investime në njëzet vitet e fundit nga kompanite Turke…
Paralajmërohet edhe Terheqja e Njohjes!!!! Nese Turqia terhek njohjen e Kosoves automatikisht ne domino efekt e terhekun mbi 50 shtete njohjen pa asnje arsyetim….

Kjo eshte Ajo Ç’far paralajmruan dy figura shumë të njohura në serbi të dytë ne hirarhin e sherbimeve të intelegjences ( Lazanski – Markovic) Ata thanë diplomacia serbe duhet të punoj vite ne një projekt të vetem! Mardhënjet e shqiptarëve me Turqin t’i Minojnë shkatrrojn deri në atë pikë ku pastaj Turqia terheq njohjen ndaj Kosovës dhe ngrin investimet në Armatën shqiptare…
Me terhekjen e Njohjes se Turqis kalaja shembet shumë shpejt vetem shtetet Turkmene dhe shtetet që kan mardhënje tradicionale me Turqinë do t’a terhekun njohjen pa hezitim nder to edhe shtete Europiane siq jan Bulgaria, Hungaria, Finlanda qe jan me origjinë ugro-fine vllazerore me Turqin…

Nese dikush mendon se Turqia nuk e tërheq njohjen e pamvarsisë sepse e lidhin shumë gjera tradicionale dhe Historike me Kosovën..gabohet rend sepse Turqia thjesht nuk e pretendon vetem Kosoven si vend investimesh ekonomike por ter Ballkanin (west Balkan states)! Turqia eshte dominante ne Ekonomin e Serbise, federates Boshnjake-kroate, Hungarian, bulgarise dhe ket vite poshtuan edhe tregun Ekonomik Malazezë, prandaj kosova nuk mund të mbijetojë e Izoluar në Ballkan…por ase e lazdruar duke u q..me Izraelin por duke mbijetu nga investimet turke…Ne 20 vite ne Kosovë Turqia ka investu 2.2 miljard ( infrastruktur, Aeroport, FSK, Polici, shkolla, spitale, xhamia, student bursa, Turizëm…)! Ndersa krejt BE-ja nuk ka investu as 1 miljard shumica e investimeve të BE-se kanë qenë të kushtëzuara ose biznese ….

Kosova nuk ka asnjë arsye morale shpirtrore humane me shkel mbi gjakun palestinez i cili vuan nga një okupim brutal kriminel ashtu siq vuajti kosova vet disa dekada…
Nese Kosova e ka prioritet unionin Europian le t’a dine se askush nga unioni europian nuk e ka pranuar Jerusalemin si kryeqytet të hebrejve..
Prandaj çfarë zori paska ky shtet invalid çe perpiqet të mbijeton si shtet i pamvarur…
Ne anen tjeter e Minon pamvarsin e vet me politikë të ndyrë me nje grup qoban e servil të poshtëruar qe nenshkruajn çfarë u hudhet para hundëve….

https://www.facebook.com/shkumbin.muriqi?__tn__=%2CdCH-R-R&eid=ARAY8uWQ_E93ZgAV9sMRST2z2PwB4mkKN9asv_HWvnxygyAd9CTk2p8y2_2EUgKraQpwt9yABiI5CBGX&hc_ref=ARRxMbjth7ssUmbgqt87_wstvKsEEvS88nJwXt2owpFPLvg4rmTaVIXo3DDz2yuZ948&fref=nf


 

COMMENTS

BLOGGER: 1
Loading...

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Nese dikush mendon se Turqia nuk e tërheq njohjen e Kosovës, gabim e ka!
Nese dikush mendon se Turqia nuk e tërheq njohjen e Kosovës, gabim e ka!
https://1.bp.blogspot.com/-O5pU44jrUuk/X1o7qe2NCAI/AAAAAAAAD38/W-Qk6Dwnw480gRgNhIA5LR8ljqX8EdOjQCLcBGAsYHQ/s320/20200910_164253.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-O5pU44jrUuk/X1o7qe2NCAI/AAAAAAAAD38/W-Qk6Dwnw480gRgNhIA5LR8ljqX8EdOjQCLcBGAsYHQ/s72-c/20200910_164253.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/09/nese-dikush-mendon-se-turqia-nuk-e.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/09/nese-dikush-mendon-se-turqia-nuk-e.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy