Publicite

“Rama nuk i fali vetëm detin, por do të zgjerojë varrezat greke. Do nisë gërmimet në stadiumin e Përmetit”

Çështja e detit mes Greqisë dhe Shqipërisë shumë shpejt u kthye një "tryezë debati" mes politikanëve dhe popullit. Edi Rama, si kr...


Çështja e detit mes Greqisë dhe Shqipërisë shumë shpejt u kthye një "tryezë debati" mes politikanëve dhe popullit. Edi Rama, si kryeministër i Shqipërisë ishte ai që drejtonte dhe shumë akuza ranë mbi të sikur ai e fali detin. Një akuzë akoma më e rëndë vjen prej historianit Arben Llalla në lidhje me vizitën më të fundit të kryeministrit shqiptar në Greqi. Sipas tij, në Athinë Edi Rama ka diskutuar për shtimin e numrit të varrezave greke në Shqipëri për ushtarët e rënë në luftën Italo-Greke në territorin e Shqipërisë.

Shënimi i plotë denoncues i studiuesit të njohur të marrëdhënieve shqiptaro-greke:

Edi Rama gjatë takimit me Micotaqin nuk bisedoi vetëm për kufirin detar të Jonit, por e vuri në dijeni kryeministrin grek duke i dhënë llogari se qeveria Rilindase, të cilën ai drejton ka nënshkruar të gjitha dokumentet për zgjerimin e varrezave të ushtarëve grekë në Këlcyrë-Kosinë edhe me rreth 2.000 varre të tjera. Edi Rama i tha Micotaqit se vazhdojmë me suksese që kjo varrezë të arrijë në rreth 4.000 varre bosh. Edi Ramaqis premtoi se shumë shpejt do fillojnë gërmimet në stadiumin e futbollit të Përmetit, por edhe në Pallatin e Sportit duke rrënuar fushën e futbollit. Rama premtoi se çdo shpenzim për blerjen e tokës për varrezat greke do t’i mbulojë qeveria shqiptare nëpërmjet ministrisë së mbrojtjes së Çashkës. Ja këto janë disa pjesëza nga llogaridhënia e Ramës në drejtim të Micotaqit që mediat shqiptare e greke nuk i thonë. Gojët e “liga” në Përmet thonë se toka prej 4 mijë metra katrorë është blerë me ndërmjetësues grekofon. Por, Edi Ramaqis do çirret: “Gënjeshtra! Gënjeshtra! Fajin e ka Saliu!”.

 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: “Rama nuk i fali vetëm detin, por do të zgjerojë varrezat greke. Do nisë gërmimet në stadiumin e Përmetit”
“Rama nuk i fali vetëm detin, por do të zgjerojë varrezat greke. Do nisë gërmimet në stadiumin e Përmetit”
https://1.bp.blogspot.com/-WE12NeEXlDk/X2JTPhNJnzI/AAAAAAAAD-c/no2trL5fOYoOFFH7tu-UZx_xc2hQS2XdwCLcBGAsYHQ/s320/20200916_200202.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-WE12NeEXlDk/X2JTPhNJnzI/AAAAAAAAD-c/no2trL5fOYoOFFH7tu-UZx_xc2hQS2XdwCLcBGAsYHQ/s72-c/20200916_200202.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/09/rama-nuk-i-fali-vetem-detin-por-do-te.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/09/rama-nuk-i-fali-vetem-detin-por-do-te.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy