Publicite

“Serbia e Madhe” është ringjallur, paralajmërimi i Gjukanoviçit: Po përgatitet projekti i Beogradit

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç deklaron se projekti “Serbia e Madhe” është ringjallur. Në një intervistë të dhënë për televizioni...


Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç deklaron se projekti “Serbia e Madhe” është ringjallur.

Në një intervistë të dhënë për televizionin austriak ORF, ai u shpreh se ky projekt synon që Serbia të sigurojë një farë kompensimi për humbjen e Kosovës.

“Ai aspiron të sigurojë disa kompensime për Serbinë për humbjen e Kosovës dhe natyrisht Mali i Zi është objektivi i parë i dëshiruar i nacionalizmit të Serbisë së Madhe. Unë mendoj se të gjithë e lexojmë po aq mirë, askush nuk është i painformuar. Ballkani perëndimor ka mbetur pa vëmendjen e nevojshme, ne e kemi përsëritur disa herë vitet e fundit si rrezik faktin që nuk theksohen interesat malazeze. E keqja është se nëse kjo politikë vazhdon të jetojë, të zgjerohet dhe të kërcënojë pa pengesë sovranitetin e vendeve të tjera në rajon, e rikthen Ballkanin Perëndimor në vitet 1990”, paralajmëroi ai.

Le të shpresojmë që kjo nuk do të ndodhë, dhe që partnerët tanë kryesore, BE-ja dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës, do t’i frenojnë proceset prapësuese që kërcënojnë të prodhojnë pasoja për stabilitetin evropian, shtoi me tej Gjukanoviç.

 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: “Serbia e Madhe” është ringjallur, paralajmërimi i Gjukanoviçit: Po përgatitet projekti i Beogradit
“Serbia e Madhe” është ringjallur, paralajmërimi i Gjukanoviçit: Po përgatitet projekti i Beogradit
https://1.bp.blogspot.com/-oGNM42klUwo/X1EGx6Nxf2I/AAAAAAAADyg/CvXIMwTb5Ec1UiodB_sPUxyBL9-3IvY5gCLcBGAsYHQ/s320/20200903_170706.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-oGNM42klUwo/X1EGx6Nxf2I/AAAAAAAADyg/CvXIMwTb5Ec1UiodB_sPUxyBL9-3IvY5gCLcBGAsYHQ/s72-c/20200903_170706.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/09/serbia-e-madhe-eshte-ringjallur.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/09/serbia-e-madhe-eshte-ringjallur.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy