Publicite

Shkencëtarët zbulojnë nëse shqiptarët janë evropianë

Të gjithë banorët e Europës janëkushërinj të largët me njëri tjetrin, thonë shkencëtarët. Një studim i Universitetit të Kalifornisë ka gjurm...


Të gjithë banorët e Europës janëkushërinj të largët me njëri tjetrin, thonë shkencëtarët. Një studim i Universitetit të Kalifornisë ka gjurmuar origjinën fisnore të popujve të Europës.

Sipas studiuesve Coop dhe Ralph, paraardhësit e italianëve kanë qenë fis me ata të spanjollëve. Ndërsa paraardhësit e shqiptarëve kanë pasur lidhje gjaku me ata të grekëve dhe maqedonasve.

Gjithsesi, dy italianë të sotëm kanë më pak kushërinj të lashtë të përbashkët seshqiptarët. Dy shqiptarë sot, kanë më shumë farefis të përbashkët në lashtësi se çdo popull tjetër.

Shkencëtarët kanë mbetur të surprizuar me këtë të dhënë që vlen për Shqipërinë dhe Kosovën.

Kjo e dhënë tregon se shqiptarët e sotëm rrjedhin të gjithë nga një grup i vogël paraardhësish.

 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Shkencëtarët zbulojnë nëse shqiptarët janë evropianë
Shkencëtarët zbulojnë nëse shqiptarët janë evropianë
https://1.bp.blogspot.com/-sLnboFJFaKI/X1vNALL7GkI/AAAAAAAAD7E/ty4cyVVflRkroZNH7rCS4MSEV0J4R48xwCLcBGAsYHQ/s320/20200911_211534.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-sLnboFJFaKI/X1vNALL7GkI/AAAAAAAAD7E/ty4cyVVflRkroZNH7rCS4MSEV0J4R48xwCLcBGAsYHQ/s72-c/20200911_211534.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/09/shkencetaret-zbulojne-nese-shqiptaret.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/09/shkencetaret-zbulojne-nese-shqiptaret.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy