Publicite

“Të jesh grek është njësoj si të jesh shqiptar…” letra e djaloshit të vogël që çmendi mediat greke

Në mediat greke ka qarkulluar një letër e pazakontë e një djaloshi të vogël. Atij i ishte kërkuar nga trajneri i skuadrës së tij të shkruant...


Në mediat greke ka qarkulluar një letër e pazakontë e një djaloshi të vogël.

Atij i ishte kërkuar nga trajneri i skuadrës së tij të shkruante një letër me temën “Çfarë do të thotë të jesh grek”.

Në këtë rast ai i dha kuptim shprehjes se “nga të vegjlit dhe të çmendurit mëson të vërtetën”.

Letra e djaloshit të vogël grek u bë virale.

Të jesh grek është njësoj si ai shqiptari, siriani, amerikani, gjermani, turku. Grekët lindin me të njëjtën vlerë dhe vd.esin me të. Nuk lind me ndonjë avantazh nga të huajit. Ai jeton në një vend si pjesa tjetër, vetëm me më shumë diell dhe det. Gjëja negative e këtij vendi është se ka grekë që besojnë se statusi i i tyre, i të qenit grek i bën atë superior ndaj të tjerëve. Ne të gjithë kemi lindur të barabartë, ashtu siç do vd.esim. Vlera që marrim vjen nga fakti nëse ajo që bëmë në jetën tonë ka ndikuar pozitivisht në jetën e të gjithë njerëzve në planet “.
 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: “Të jesh grek është njësoj si të jesh shqiptar…” letra e djaloshit të vogël që çmendi mediat greke
“Të jesh grek është njësoj si të jesh shqiptar…” letra e djaloshit të vogël që çmendi mediat greke
https://1.bp.blogspot.com/-h6iCl2odpvU/X2oYuTUGM0I/AAAAAAAAEAI/vFx0Dn03tEouPq0Z24O53WcFafIHesRFQCLcBGAsYHQ/s320/20200922_173019.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-h6iCl2odpvU/X2oYuTUGM0I/AAAAAAAAEAI/vFx0Dn03tEouPq0Z24O53WcFafIHesRFQCLcBGAsYHQ/s72-c/20200922_173019.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/09/te-jesh-grek-eshte-njesoj-si-te-jesh.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/09/te-jesh-grek-eshte-njesoj-si-te-jesh.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy