Publicite

Vizitë e papritur e Ramës në Athinë, ja kë do të takojë

Kryeministri Edi Rama do të vizitojë Athinën, në cilësinë e kryetarit të OSBE-së, në datën 15 dhe 16 shtator. Mediat e vendit fqinj që japin...


Kryeministri Edi Rama do të vizitojë Athinën, në cilësinë e kryetarit të OSBE-së, në datën 15 dhe 16 shtator.

Mediat e vendit fqinj që japin lajmin, i referohen një njoftmi të bërë publik prej qeverisë greke. Sipas tyre, takimi do të mbahet në Grand Resort Lagonisi të Athinës.

Kryeministri Rama do të takohet me homologun e tij grek Kyriakos Mitsotakis, ministrin e jashtëm Nikos Dendias si dhe me eksponentë të rëndësishëm të politikës vendase dhe asaj ndërkombëtare, sipas burimeve qeveritare greke.

Ditët e fundit ka pasur një debat të madh në Shqipëri lidhur me deklaratën e kryeministrit grek Mitsotakis, i cili tha se vendi i tij do të zgjerohej me 12 milje edhe në detin Jon. Kryeministri Rama e përshëndeti këtë deklaratë, por nga ana tjetër ka këmbëngulur se nuk ka marrëveshje me Greqinë dhe se nuk bëhet fjalë për ujrat tona.

Faktikisht ishte paralajmëruar një vizitë e ministrit grek të Jashtëm Nikos Dendias në Tiranë së shpejti, por si duket Rama ka zgjedhur që të shkojë vetë në Athinë, pas shumë vitesh gati ngrirje të marrëdhënieve mes qeverive të dy vendeve

 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Vizitë e papritur e Ramës në Athinë, ja kë do të takojë
Vizitë e papritur e Ramës në Athinë, ja kë do të takojë
https://1.bp.blogspot.com/-nhJU4NeayTA/X1uQaQSAVuI/AAAAAAAAD6s/_2R7o1aed8gU8P-X2yQE1FI8FhkNDwKLQCLcBGAsYHQ/s320/20200911_165657.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-nhJU4NeayTA/X1uQaQSAVuI/AAAAAAAAD6s/_2R7o1aed8gU8P-X2yQE1FI8FhkNDwKLQCLcBGAsYHQ/s72-c/20200911_165657.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/09/vizite-e-papritur-e-rames-ne-athine-ja.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/09/vizite-e-papritur-e-rames-ne-athine-ja.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy