Publicite

Vjen filmi i parë për Ilirët, bashkëpunim mes Italisë, Kroacisë dhe Sllovenisë

Vjen filmi i parë për Ilirët, bashkëpunim mes Italisë, Kroacisë dhe Sllovenisë Shumë shpejt gjatë vitit të ardhshëm, do të mund të shohim nj...


Vjen filmi i parë për Ilirët, bashkëpunim mes Italisë, Kroacisë dhe Sllovenisë

Shumë shpejt gjatë vitit të ardhshëm, do të mund të shohim një film të ri në ekranet e mëdha të kinemave shqiptare.

Aktori i njohur nga Kosova Fatmir Spahiu, i njohur si “Oki” te seriali shumë i dashur për publikun, “Kafeneja Jonë” ka bërë të ditur lajmin.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në “Facebook” ka bërë të ditur, se produksioni “Buka” do të jetë pjesë e projektit filmik të titulluar “Illyricvm”.

Po ashtu aktori tregon, se producentja e filmit është Ankica Tilic, një emër i madh i kinematografisë evropiane, kurse regjisor dhe skenarist është Simon Bogojeviç Narath.

Aktori në postimin e tij ka falënderuar “Qendrën Kinematografike të Kosovës” për votimin e projektit, i cili do të jetë pjesë e koproduksionit në Kroaci, Sllovenisë, Italisë dhe Kosovës.

 

COMMENTS

Publicite

Name

Shqiperia,1,
ltr
item
Alldailydose: Vjen filmi i parë për Ilirët, bashkëpunim mes Italisë, Kroacisë dhe Sllovenisë
Vjen filmi i parë për Ilirët, bashkëpunim mes Italisë, Kroacisë dhe Sllovenisë
https://1.bp.blogspot.com/-cVE6s1mJJLg/X1ja8oSmPQI/AAAAAAAAD1g/miKthcmWCBclQTFSYv3o7JMRKo_h7vbDgCLcBGAsYHQ/s320/20200909_153758.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-cVE6s1mJJLg/X1ja8oSmPQI/AAAAAAAAD1g/miKthcmWCBclQTFSYv3o7JMRKo_h7vbDgCLcBGAsYHQ/s72-c/20200909_153758.jpg
Alldailydose
https://www.alldailydose.com/2020/09/vjen-filmi-i-pare-per-iliret.html
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/
https://www.alldailydose.com/2020/09/vjen-filmi-i-pare-per-iliret.html
true
3890613646967640080
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy